NBA: könnyedén nyert a Philadelphia és az Utah

47 pontos győzelmet aratott a Cleveland Cavaliers ellen a Philadelphia 76ers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga szombati játéknapján.

Fotó: USA Today Sportsbook Wire

A házigazda 76ers már az első negyedben 18 pontos előnyre tett szert, amit a második játékrészben 41 pontosra növelt. A fordulás után aztán az ellentmondást nem tűrően játszó hazaiak még növelni tudták előnyüket, így végül 141-94-re győzték le a Cleveland Cavalierst.

Nem volt ilyen nagy különbség a New York Knicks és az Indiana Pacers között. A vendégeknek sikerült behúznia az első három negyedet, így nyolcpontos előnnyel várhatták az utolsó felvonást. Végül a házigazda Knicks feljött 98-98-nál döntetlenre, de a szerencse a Pacersnek kedvezett, így végül 104-103-ra diadalmaskodott az Indiana.

Könnyebb dolga volt az Utah Jazznek a Memphis Grizzlies ellen. A házigazda igaz az első negyedben négypontos hátrányba került, viszont a félidőre már 15 volt a két csapat között. Végül volt, hogy 24 ponttal is vezetett az Utah Jazz, de a Memphisnek sikerült 14-re zárkóznia, így a Grizzlies csak 126-112-re kapott ki.

Hiába vezetett nyolc ponttal a Phoenix Suns a Houston Rockets ellen az első 12 perc után a szünetre aztán már 60-52-re a hazaiak vezettek. A fordulás után aztán nem sikerült a Sunsnak a Rockets fölé kerekednie, így végül a Houston 115-109-re diadalmaskodott.