Bajnokok Ligája: továbbjutott a Dortmund, a Chelsea és a Valencia is (videó)

Az Inter nem bírt otthon a tartalékos Barcelonával, míg a Valencia idegenben harcolta ki a továbbjutást.

Fotó: standard.co.uk

F-csoport

Inter-Barcelona 1-2 (Lukaku 44., illetve Perez 23., Fati 87.)

Az olaszok a győzelmen kívül másban nem igazán reménykedhettek, így ennek fényében vonultak is ki a pályára. A vezetést viszont a tartalékos Barcelona szerezte meg, de a félidő vége előtt Lukaku megpattanó labdája egyenlítést ért az Internek. A második félidőben mindent megtettek a győzelem érdekében a kék-feketék, de csak érvénytelen gólokig jutottak. A hajrában a csereként beálló, szentelenül fiatal Anssumane Fati első Bajnokok Ligája gólja jelentette a keresztet a hazaiaknak, így idén sem tudtak továbbjutni a csoportból és tavasszal csak az Európa Ligában folytathatják a szereplést.

Borussia Dortmund-Slavia Praha 2-1 (Sancho 10., Brandt 61., illetve Soucek 43.)

A vártnál sokkal nehezebb mérkőzésen van túl a Dortmund. A cseh csapat ismételten jól játszott idegenben és nagy harcra bírta a németeket. Hiába szerezte meg a vezetést a hazai együttes a Praha Lukaku góljával egyidőben egyenlíteni tudott, így a félidőben meglepetésre nem állt továbbjutásra a Dortmund. A második játékrész elején viszont újra előnybe kerültek, ám hamar megfogyatkoztak Weigl kiállítása miatt, így az utolsó pillanatokig szoros volt a mérkőzés, de a három pontot így is maguknál tudták tartani és várhatják a sorsolást.

A csoport végeredménye:

G-csoport

Lyon-RB Leipzig 2-2 (Aouar 50., Depay 82., illetve Forsberg 9.- 11-esből, Werner 33.- 11-esből)

Gulácsi Péterék együttese már biztos továbbjutónak vallhatta magát a mérkőzés előtt, így a Lyonnak volt fontosabb ez az ütközet. Jobb eredményt kellett elérniük, mint a Zenit, ez esetben juthattak csak tovább. Nem kezdtek jól viszont, mivel a szünetben már két gólos hátrányban voltak, s mivel a Zenit mérkőzésén nem esett gól az első játékrészben, a kiesés szélére kerültek. A második játékrész viszont mindent megváltoztatott. A Benfica kiütötte a szétesett orosz csapatot, míg a Lyon felállt két gólos hátrányból. A döntetlen mind a Leipzignek, mind a francia együttesnek a másik mérkőzés fényében kiváló volt, így nem is változott az utolsó percekben az állás, Gulácsiék mögött a Lyon jutott tovább.

Benfica-Zenit 3-0 (Cervi 47., Pizzi 58.- 11-esből, Azmoun 79.- öngól)

Egy félidő alatt lerombolta az orosz csapat, amit öt fordulón keresztül felépített. A félidőben még biztos továbbjutónak tűntek, a második játékrészre viszont minden megváltozott. Hamar hátrányba kerültek, később pedig megfogyatkoztak, ráadásul a büntetőből újabb gólt kaptak. Ekkor már a Benfica állt jobban az egymás elleni mérleg miatt, de a hab a tortán az a Zenit öngól volt a hajrában, ami, ha az ellenfél kapujánál történik, minden bizonnyal Puskás-díjas találat lenne. Nagyarányú vereségének köszönhetően az orosz együttes visszacsúszott a negyedik helyre és nem folytathatják tavasszal a küzdelmet egyik európai kupában sem. Ez lenne a karma?

H-csoport

Chelsea-Lille 2-1 (Abraham 19., Azpilicueta 35., illetve Remy 78.)

Az egész mérkőzésen jobb teljesítményt mutatott a Chelsea, így nem meglepő a győzelmük. Az első játékrészben két gólos előnyre tettek szert a londoniak, ám a második félidőben nem sikerült növelniük az előnyüket, így a Lille szépítőtalálata után izgulhattak, hogy ne kapjanak többet. Végül kitartott a Chelsea vezetése a lefújásig, viszont a csoport másik mérkőzésének eredménye miatt csak a második helyen jutottak tovább Lampardék, így nehezebb ellenfelet kaphatnak a legjobb 16 között.

Ajax-Valencia 0-1 (Rodrigo 24.)

Csúnyán elrontotta utolsó hazai mérkőzését az amszterdami együttes. Egy döntetlen is elég lett volna nekik a továbbjutáshoz, azonban a Valencia visszavágott a csúfos hazai vereségért. Mi több, ezzel a győzelemmel a spanyolok nemcsak, hogy továbbjutottak, hanem meg is nyerték a H-csoportot, ezzel pedig eddig a legnagyobb meglepetést szolgáltatják. Nehéz kiigazodni a Valencián, ugyanis a csoport utolsó Lille ellen képesek voltak pontokat hullajtani, viszont idegenben legyőzték a Chelsea-t és az Ajaxot is.

Korábbi eredmények:

E-csoport

Salzburg-Liverpool 0-2 (Keita 57., Salah 58.)
Napoli-Genk 4-0 (Milik 3., 26., 38.- 11-esből, Mertens 75.- 11-esből)

Bajnokok Ligája: továbbjutott a Liverpool (videó)

Salzburg-Liverpool 0-2 (Keita 57., Salah 58.) Nem volt könnyű szülés a Vörösök számára a győzelem, de két hatalmas kapushibának köszönhetően, két perc alatt eldöntötték a mérkőzést. Az első félidőben jól védő Stankovic kétszer is rossz ütemben futott ki a kapujából, ezt pedig kihasználták a liverpooliak.

Külföldi labdarúgás,Bajnokok Ligája,Barcelona,Internazionale,Borussia Dortmund,Chelsea,RB Leipzig,Benfica,Valencia,Ajax Amszterdam,Olympique Lyon