Műkorcsolya: Tóth Ivett megvédte magyar bajnoki címét

Tóth Ivett lett a legjobb magyar a műkorcsolyázók csehországi Ostravában rendezett négy nemzet bajnokságán, így bajnoki címét megvédve hatodszor végzett az élen a nők között.

Fotó: HungarySport

A Vasas 20 éves versenyzője a szombati kűrben egy pozíciót javítva, összességében második lett a viadalon a lengyel Ekaterina Kurakova mögött. Harmadikként Schermann Regina zárt, aki a szabadkorcsolyázásban szintén megelőzte a pénteki rövidprogram után még második cseh Eliska Brezinovát. A magyar bajnoki bronzérem Szigeti Bernadett nyakába került, aki összességében ötödik lett.

A párosok között - egyedüli indulóként - Ioulia Chtchetinina, Magyar Márk duó diadalmaskodott, míg a jégtáncosoknál a magyar bajnoki cím az Emily Monaghan, Illias Fourati kettősé lett, amely a versenyen negyedikként zárt. Mögötte a szintén magyar színekben versenyző Leia Dozzi, Michael Valdez ötödik helyen végzett. Ebben számban a címvédő Yanovskaya Anna, Lukács Ádám duó előbbi sérülése miatt nem indult.

A férfiaknál - az előző két Európa-bajnoki válogatóhoz hasonlóan - Csernoch András bizonyult a legjobb magyarnak Böröcz Mátét megelőzve, igaz így is csak 11. lett a 15 fős mezőnyben.