NB I: nem született gól a fővárosi rangadón

A Budapest Honvéd és az Újpest legutóbbi öt NB I-es mérkőzéséből négy is döntetlennel zárult.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Budapest Honvéd FC-Újpest FC 0-0

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2937 néző, v.: Solymosi
Sárga lap: Nagy G. (44.), Banó-Szabó (93.), illetve Nwobodo (43.), Burekovic (46.)
Budapest Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Uzoma, Kesztyűs (Kukoc, 91.), Vadócz (Banó-Szabó, 68.), Nagy G., Aliji - Lanzafame, Moutari (Cipf, 87.)
Újpest: Banai - Pauljevic, Heris, Ristevski, Burekovic - Sankovic - Onovo, Nwobodo, Zsótér, Bjarnason (Simon, a szünetben) - Feczesin

Az első félidőben a mezőnyben küzdött egymással a két csapat, előbb a vendég újpestiek irányítottak, a szünet előtt viszont a házigazda kispestiek kerültek némi fölénybe. Ez azonban csak lehetőségek kidolgozásában mutatkozott meg, a gólveszélyes befejezésekkel ugyanis mindkét csapat adós maradt.

A második félidő első jelentősebb eseményeként a 60. percben Giuseppe Sannino, a Budapest Honvéd vezetőedzője már a második sárga lapos figyelmeztetését kapta meg, így - a szezonban nem először - kiállították. Az első felvonáshoz képest jobb iramú folytatásban némi újpesti mezőnyfölény mellett továbbra is hullámzó volt a játék, a kapuk azonban továbbra sem forogtak veszélyben, mert az utolsó passzoknál rendre hibáztak a játékosok.

A két együttes legutóbbi hat összecsapásából az ötödiken született döntetlen, ezeken negyedszer nem esett gól.