NBA: rangadót nyert a Lakers, nem lehet megállítani a Milwaukeet

Egylabdás meccset nyert meg a Miami Heat vendégeként a Lakers, zsinórban tizenhetedik találkozóján diadalmaskodott a Bucks.

Hiába Karl-Anthony Towns 39 pontos, 12 lepattanós dupla-duplája, a Minnesota Timberwolves sztárja ezen az estén nem csilloghatta túl a Los Angeles Clippers félelmetes párosát. Kawhi Leonard és Paul George együtt 88 pontot süllyesztett el a minnesotai gyűrűben, ezzel a pontterméssel egy gyengébb mérkőzésen nyerni is lehet, George 46, Leonard 42 egységgel zárta az estét. Utóbbi már a félidőben 31 pontnál tartott, amivel egyéni karriercsúcsot állított be, így a kezdő ötös többi tagjától érkező tíz pont is bőségesen elegendő volt ahhoz, hogy a kaliforniai gárda bezsebelje zsinórban negyedik győzelmét.

Golden State-i magasságokban szárnyal a Milwaukee Bucks, a keleti első zsinórban 17. győzelmét szerezte meg, senki nem talál fogást rajtuk az elmúlt hetekben. Giannis Antetokounmpo ezúttal is tarthatatlannak bizonyult, a Görög Szörny 37 ponttal és 11 lepattanóval terrorizálta a Memphist. A Grizzlies nem adta könnyen magát és elsősorban az újonc Jaren Jackson Jr. félelmetes estéjének köszönhetően sokáig meccsben is tudtak maradni. A Memphis erőcsatára 26 pontot szórt a harmadik negyedben, 11 kísérletéből 7 triplát is elsüllyesztett, ennyi pontot még sosem dobott egyetlen memphisi játékos sem egy negyed leforgása alatt, összesen pedig 43 egységgel fejezte be a találkozót.

Rangadót nyert a Los Angeles Lakers Miamiban. A csapatok két ellentétes félidőt játszottak, az első két negyedben jobbára a Heatnél volt az előnyt - 14 ponttal is vezettek a második játékrész hajrájához közeledve -, a harmadik és negyedik negyed viszont a kaliforniaiaknak sikerült jobban. LeBron Jamesé s Anthony Davies igen hatékonyan dolgozott ezen az estén, mindketten ötven százalék fölötti hatékonysággal értékesítették dobásaikat, James egy lepattanó híján tripla-duplázni tudott, 28 pontja mellett kiosztott 12 gólpasszt és leszedett kilenc lepattanót. Davis 33 pontjával csapata legeredményesebb játékosaként zárt, a Lakers pedig elsősorban annak köszönheti sikerét, hogy uralta a festéket, a lepattanócsatát 50-34-re nyerték a vendégek. Az utolsó másodpercekben Jimmy Butlernek így is volt lehetősége egy triplával hosszabbításra menteni a találkozót, ám a dobás végül leszédült a gyűrűről.

Szinte már meg sem lepődik az ember azon, ha James Harden 50 feletti pontterméssel hoz le egy meccset. Nem történt ez másképp ezúttal sem, a Houston dobógépe az Orlandót sorozta meg és hajigált össze 54 egységet, tette mindezt úgy, hogy egészen hatékonyan dolgozott, a pontterméséhez 31 rádobásra volt szüksége, amiből 19 be is talált. Harden különösen a hárompontos vonalon túlról volt halálos, 15 triplakísérletéből 10 is a gyűrűben kötött ki, a Houston pedig simán nyert Floridában.

Maradt még kraft a Philadelphiában a bostoni siker után, 24 órával a Celtics hazai veretlenségének elvételét követően hazai pályán tudtak nyerni a New Orleans ellen. A 76ers egy kisebb harmadik negyedes megingástól eltekintve végig vezetett a mérkőzésen, a kulcsemberek pedig hozták azt, amit várnak tőlük. Tobias Harris 31, Joel Embiid 24 ponttal járult hozzá a sikerhez, de a Bostonban csendesebb Ben Simmons is hozzátett 24 egységet a győzelemhez. A pennsylvaniai gárda ötödik sikerét könyvelhette el zsinórban, és ha egyelőre tisztes távolságból is, de üldözik a Milwaukee-t keleten.

Teljesítette a kötelező feladatot Atlantában az Indiana, a Pacers ezúttal is jó csapatjátékot bemutatva diadalmaskodott. A vendégeknél egyetlen játékos sem érte el a húsz pontos határt, ellenben heten is tíz pont fölött zártak. Domantas Sabonis továbbra is remek a szezonban, ezen a találkozón egy 12 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával jelentkezett. A Pacers 50 százalékkal dobott mezőnyből és szinte végig vezetve húzta be a győzelmet. Ezúttal a Hawks-rajongóknak sem kellett beérniük Trae Young one-man-show-jával, De`Andre Hunter 21, Jabari Parker 20 pontig jutott.

Pocsék meccset játszott egymás ellen a Chicago Bulls és a Charlotte Hornets, tulajdonképpen csak az volt a kérdés, melyik csapat múlja magát kevésbé alul. Ez végül a Hornetsnek sikerült, de Michael Jordan csapata sem lehet büszke 83 dobott pontjára és 38 százalékos mezőnymutatójára. A Bulls rettenetesen nézett ki, a hazai játékosok mintha téglákat dobáltak volna a gyűrűre, a csapat éppen csak elérte a 30 százalékos dobószázalékot.

Kötelező győzelem előtt állt a Utah Jazz, a Golden State Warriors azonban nagyon nem adta könnyen magát. A San Franciscói gárda a második negyedben 13 ponttal is vezetett, de még 1.50-el a találkozó vége előtt is volt maradt egy pont a fórjukból. Ekkor azonban Bojan Bogdanovics életmentő triplát süllyesztett el a vendég gyűrűben, amivel végül meg is pecsételte a nagyot küzdő Warriors dolgát. Bogdanovics 13 triplakísérletéből nyolcat értékesített, végül 32 ponttal zárta a találkozót, de Donovan Mitchell is hozzátett 28 egységet a sikerhez. A Jazz ezzel őrzi hatodik helyét nyugaton, kényelmes három meccses előnnyel az Oklahoma City előtt.

Csúnyán megégett a Sacramento, tettem indezt hazai pályán. A Kings gyakorlatilag végig vezetett a nem túl acélos New York Knicks ellen, de a találkozó végét sikerült elszórakozniuk. 80-72-es hazai vezetésnél Julius Randle szinte félpályáról eresztett el a támadó idő lejártakor egy brutális triplát, 95-95-nél pedig Marcus Morris tépte le a gyűrűt egy hatalmas zsákolással. a Kings teljesen megtört a hajrára, így a New York-i gárda meglepetésre győzelmet aratott, s bár még mindig utolsó keleten, mérlegben utolérte az Atlantát, nem mellesleg zsinórban második mérkőzését nyerte meg.