NBA: Indiana nem a Lakersnek való vidék

Zsinórban tizennégy idegenben aratott győzelem után kapitulált ismét a Los Angeles Lakers az NBA alapszakasz keddi játéknapján.

Nem lehettek szép emlékei LeBron James-nek az Indiana Pacersről, amikor a Lakers legutóbb Indianapolisban járt, egy kijózanító, 42 pontos vereséggel kullogott haza. Tavaly február óta sok minden változott a kaliforniai alakulatnál, az idei szezont pazar formában kezdték, James pedig nagyon gyorsan megtalálta az összhangot Anthony Davis-szel. Utóbbi viszont ezen az estén egy bokasérülés miatt nem lépett pályára, ez pedig végül a Lakers hatalmas szériájának végére tett pontot. Bár James egy lepattanó és egy gólpassz híján tripla duplát ért el, a meccs sztárja az indianai Domantas Sabonis volt. A litván erőcsatár 26 ponttal és 10 lepattanóval ezúttal is csapata vezére volt. A mérkőzés hajrájában Rajon Rondo révén még egyenlíthetett volna a Lakers, de a rutinos játékos elrontotta a triplát, így tizennégy idegenbeli győzelem után ismét kapitulált a kaliforniai gárda. A Pacers remek formában van, legutóbbi tizenöt meccsükből tizenkettőt is megnyertek és zsinórban negyedik sikerüket zsebelték be.

Erős túlzással élve a New York Knicks az egész idényben nem szerzett annyi pontot, mint amennyit elsüllyesztett az Atlanta Hawks gyűrűjében. A New York-i gárda már a nagyszünetben 77 pontnál járt, végül meg sem álltak 143-ig. Bőven ötven százalék fölötti hatékonysággal dolgoztak mezőnyből, de a tripláik 46,4 százaléka is célba ért. A Dave Fitzdale vezetőedző helyét átvevő Mike Miller bátran forgatta csapatát, tizenegy játékos is szerepet kapott a találkozón és egyetlen játékos sem töltött 30 percet a parketten. Julius Randle és Mitchell Robinson is dupla duplázott, a legeredményesebb Knicks játékos RJ Barrett volt 27 egységgel, aki ezzel a teljesítménnyel karriercsúcsot döntött. Atlantai oldalról ismét csak Trae Young emelhető ki, a másodéves irányító 42 pontot szórt, tette mindezt 55 százalékos hatékonysággal, de az atlantai védekezés nem létezett ezen az estén, a Hawks vereségével visszacsúszott a keleti konferencia utolsó helyére.

Letöltötte tizenhét meccses eltiltását és visszatért a Phoenixbe Deandre Ayton, akit tiltott szerek használata miatt meszelt el az NBA. Kellett is nagyon a magasember játéka a sivatagiaknak, hiszen a csapat legnagyobb sztárja, Devin Booker továbbra sem bevethető sérülése miatt, ám a szárnyaló Clippers ellen még Aytonnal sem volt esélyük. A Los Angeles-i gárda szépen elosztotta a terheket, Paul George 24, Kawhi Leonard és Lou Williams 20-20 egységgel zárt, az első negyed után tulajdonképpen eldőlt a találkozó. A Clippers idén tizenkét olyan találkozót játszott, amelyen száz pont alatt tartotta ellenfelét - mind a tizenkét alkalommal győztesen hagyták el a parkettet.

Pályafutása első NBA-s dupla duplájával segítette győzelemhez a Charlotte-ot Malik Monk, aki a kispadról beszállva 23 pontot és tíz lepattanót szorgoskodott össze, pontjaiból tizennégyet ráadásul az utolsó negyedben szerzett meg. A Sacramentónál csupán annak örülhettek, hogy sérülését követően visszatért a csapatba De`Aaron Fox, aki 19 pontjával azonnal csapata legeredményesebb játékosaként zárta az estét.

Tovább tart a New Orleans Pelicans vesszőfutása, amely a franchise történetének leghosszabb nyeretlenségi szériáját nyújtja tovább mérkőzésről mérkőzésre. A Brooklyn Nets ellen sem sikerült megszakítaniuk az immáron tizenhárom vesztes meccset felölelő szériájukat, ebben viszont vastagon benn volt a játékvezetők keze is. 93-93-as állásnál a Brooklyn támadhatott a győzelemért, azonban Spencer Dinwiddie triplája még a gyűrűt sem találta el. Mivel a támadóóra lejárt, 2.7 másodperce még maradt volna a Pelicansnak a szabályok szerint, a játékvezetők viszont úgy döntöttek, nem állítják vissza a lepörgött időt. A ráadást hét ponttal behúzta a Nets, így különösen fájó ez a vereség a New Orleans számára.

Kis híján elszórakozta kényelmes előnyét a Utah Jazz az Orlando ellen, a Magic a negyedik negyedben 90-82-es hazai előnynél futott egy 15-0-t három perc leforgása alatt, megfordítva ezzel a találkozót. A floridai rohanásnak Donovan Mitchell egy hálószaggató zsákolással vetett véget, ez a momentum végül vissza is zökkentette a Jazz-t, amely behúzta a győzelmet. Mitchell és Bojan Bogdanovics is 30-30 ponttal zárta a találkozót, ők húzták a Salt Lak City-i alakulat szekerét, míg az Orlandónál a cserepadról érkező D.J. Augustin emelhető ki, aki tizenhárom rádobásából tízszer is gyűrűbe talált és 22 pontot szorgoskodott össze, közte két sikeres triplával.