NBA: a Milawukee és a Houston győzött a nap rangadóin (videó)

Az NBA mai játéknapján a Milwaukee Bucks hazai pályán győzött a Los Angeles Lakers ellen, míg a Houston Rockets idegenben verte a Los Angeles Clipperst.

Fotó: AP

A palánk alatt nyerte meg atlantai mérkőzését a Utah Jazz: a vendégek tizenhattal több pontot szereztek a festékről és tizenhárommal több lepattanót is szereztek. A meccset Donovan Mitchell döntötte el aki 30 ponttal zárt, de Rudy Gobert is sziporkázott (20 pont, 13 lepattanó. A Hawks legjobb pontszerzője Trae Young ugyan szintén harminc pontot dobott, de tizenkilenc rontott dobása alaposan beárnyékolta a teljesítményét.

Döntőnek is beillő meccsnek indult a Bucks-Lakers mérkőzés, ám a Milwaukee hamar eldöntötte a liga két legjobb csapatának mérkőzését. A Giannis Antetokounmpo vezette hazaiak az első félidőre húsz pontos különbséget alakítottak ki, ami ugyan a negyedik negyedre csökkent, de így is fölényes győzelmet arattak. A görög sztárjátékos 34 ponttal, 7 gólpasszal és 11 lepattanóval segítette csapatát. Rajta kívül George Hill (21 pont) és Khris Middleton (15 pont) emelhető ki. A kaliforniaiaknál LeBron James ugyan összehozott egy tripla-duplát (21 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz), valamint Anthony Davis is eljutott 36 pontig, de ez kevés volt. (Davis ezt a teljesítményt ráadásul ötven százalék alatti mezőnymutatóval érte el és Giannis azt csinált vele amikor védekezett, amit szinte csak akart.)

Hiába Spencer Dinwiddie 41 pontja, a Brooklyn vereséggel távozott San Antonioból. Pedig a Nets tizennégy ponttal is vezetett az első félidőben, de aztán a texasiak lefaragtak a hátrányukból, a harmadik negyedre pedig átvették a játék irányítását és győztek. Patty Mills a 27 pontja nagy részét a meccs második felében dobta, LaMarcus Aldridge pedig dupla-duplával (20 pont, 10 lepattanó) járult hozzá csapata győzelméhez.

A nap második rangadója jóval fordulatosabb mérkőzést hozott: a Houston és Clippers összecsapásán mindkét gárda produkált egy olyan negyedet, amelyben a tudása alatt játszott, majd a kaliforniaiak 113-107-re vezettek négy és fél perccel a vége előtt. A vendégek innen egy 15-0-s rohammal jöttek vissza és végül elhozták a győzelmet a Staples Centerből.

Russell Westbrook ugyan eljutott 40 pontig a houstoniaknál, de ehhez kellett 31 pont, James Harden megbízhatóbb volt ő 28 pontot szerzett, 10 gólpasszának köszönhetően pedig az előkészítéseket tekintve a klub örökranglistáján vette át a vezetést. A Clippers két sztárja ugyan kitett magáért, de Paul George (34 pont) és Kawhi Leonard (25 pont) játéka nem eredményezett győzelmet.

Los Angeles Clippers–Houston Rockets 117–122
Atlanta Hawks–Utah Jazz 106–111
Milwaukee Bucks–Los Angeles Lakers 111–104
San Antonio Spurs–Brooklyn Nets 118–105