NBA: harminc pontos hátrányból fordított a Toronto Raptors – videó

47 pontot szerzett az utolsó negyedben a címvédő, így 30 pontos hátrányból fordítva végül 110-107-re diadalmaskodott a Dallas Mavericks ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga vasárnapi játéknapján.

Fotó: Mavs Moneyball

Az esélyesebbnek számító Raptors igaz hárompontos előnyre tett szert az első negyedben, de a nagyszünetre már 51-42-es dallasi vezetéssel vonulhattak a felek. A fordulás után aztán 23 pontosra növekedett a Mavericks előnye, azonban hatalmas hajrával fordítani tudott, és 110-107-re legyőzte a Dallast a Toronto Raptors.

Ennél könnyebb dolga volt a Boston Celticsnek a Charlotte Hornets ellen. A keleti konferencia kilencedik helyén álló Hornets ráijesztett a hazaiakra, miután 37-30-ra megnyerte az első negyedet, viszont a félidőre már a Celtics vezetett. A harmadik 12 percben aztán éppen csak növelni tudta előnyét a Boston, de az utolsó 12 perc végére már nem volt kérdés a győztes kiléte. A hazaiak végül 119-93-ra megnyerték a találkozót.

Hasonlóan sima győzelmet aratott a keleti konferencia élén álló Milwaukee Bucks az Indiana Pacers ellen. Az éllovas igaz az első negyedben még vesztésre állt, de 24 perc elteltével már 83-73-ra a Bucks vezetett. Az utolsó felvonásban aztán már nem változott a mérkőzés képe és 117-89-re megnyerte az összecsapást a Milwaukee.

Az Oklahoma City Thunder sorozatban negyedik mérkőzését is győzelemmel zárta az NBA alapszakaszában. A nyugati konferencia negyedik helyén álló Los Angeles Clippers ellen pályára lépő Thunder még az első félidőt követően hátrányban volt, azonban a hátralevő két játékrészben fordított, így 118-112-re győzött.

A játéknap zárómérkőzésén a Denver Nuggets aratott győzelmet a Los Angeles Lakers otthonában. A nyugati konferencia első és második helyén álló csapatok összecsapása a hazaiak fölényével indult, miután 28-23-ra megnyerték az első negyedet. A kis szünet után aztán fordítani tudott a Denver, amely a maradék két negyedben nagy fölényben játszva 128-104-re diadalmaskodott a Lakers ellen.