NBA: nagyszerű győzelem, 145 pontot dobott a San Antonio Spurs – videó

LaMarcus Aldridge remek teljesítménye is hozzájárult ahhoz, hogy a Spurs 145-115-re legyőzte a Memphist az észak-amerikai profi kosárlabdaliga hétfői játéknapján.

Fotó: Pounding The Rock

Memphis Grizzlies–San Antonio Spurs 115-145

Már az első negyedben nagyon elhúzott a vendég gárda, aztán igaz a második felvonást megnyerte a Memphis, de a második félidőben ellentmondást nem tűrően játszva győzött a San Antonio. A Spurs legjobbja LaMarcus Aldridge lett, aki 40 pontot szerzett, valamint kilenc lepattanó és öt assziszt is a neve mellé került.

Cleveland Cavaliers–Atlanta Hawks 121-118

Már az első negyedben előtte puskaporát a házigazda, ami meg is alapozta a Cavaliers győzelmét. A tíz pontos hátrányt a Hawks igaz a harmadik negyedre ledolgozta, de az utolsó 12 percben ismét a Cleveland bizonyult jobbnak, így 121-118-ra diadalmaskodott a hazai gárda.

Detroit Pistons–Philadelphia 76ers 109-125

A remekül játszó Tobias Harris vezetésével aratott könnyed győzelmet a Philadelphia a Detroit otthonában. A vendégek mindössze csak a harmadik negyedet nem tudták megnyerni, a többi felvonásban sikerült diadalmaskodniuk, így egyértelmű volt a győztes kiléte. Harris pedig ehhez a remek teljesítményhez 35 ponttal, hét lepattanóval és három assziszttal járult hozzá, így a 76ers a Washington Wizards elleni győzelme után ismét nyerni tudott.

Indiana Pacers–Toronto Raptors 120-115 – hosszabbítás után

Nem sikerült az újabb bravúr a címvédő számára, miután hosszabbításban 120-115-ös vereséget szenvedett az Indiana Pacers otthonában. A vendégek akárcsak a Dallas Mavericks ellen itt is hátrányból tudtak fordítani, viszont az utolsó másodpercek izgalmait követően 107-107-es döntetlennel végződött a rendes játékidő. A ráadásban aztán hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, végül pedig az Indiana örülhetett a győzelemnek.

New York Knicks–Washington Wizards 110-121

Hiába Julius Randle 35 pontja a New York Knicks 121-115-re kikapott a Washington Wizardstól. A vendégek igaz ötpontos hátrányba kerültek már az első negyedben a nagyszünetre egy pontra zárkóztak fel, a harmadik felvonásban aztán már fordítani is tudtak. Végül pedig a Knicks már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe, így 121-115-re a fővárosiak diadalmaskodtak.

Orlando Magic–Chicago Bulls 103-95

Szoros első félidőt követően aratott fontos győzelmet a három mérkőzése nyeretlen Orlando Magic a Chicago Bulls ellen. A nagyszünetre igaz még a vendégek hárompontos előnyénél vonulhattak a felek, azonban a harmadik és a negyedik negyedet behúzta a Magic és végül 103-95-re győzött.

Miami Heat–Utah Jazz 107-104

Megszakította az Utah Jazz öt meccses győzelmi sorozatát a Miami Heat. A hazaiak az első felvonásban négypontos előnyre tettek szert, de az utolsó 12 percre már ötpontos vendég vezetéssel fordulhattak a felek. Végül a Heat nagyszerű hajrával fordítani tudott és 107-104-re legyőzte a Jazzt.

Phoenix Suns–Denver Nuggets 111-113

Folytatta hat mérkőzése tartó győzelmi sorozatát a Denver Nuggets a Phoenix Suns otthonában. A legutóbb a Los Angeles Lakers otthonában diadalmaskodó vendégek 15 ponttal is vezettek az első félidőben, de az utolsó negyedre nehéz helyzetbe hozták magukat, hiszen egy pontra zárkózott a Suns. A hazaiak aztán a maradék 12 percben nyolc pontos előnyre is szert tettek, de végül mégis kikaptak 113-111-re.

Portland Trail Blazers–New Orleans Pelicans 94-102

Megszakadt a Portland Trail Blazers négy meccse tartó győzelmi sorozata, miután 102-94-re kikapott a New Orleans Pelicanstól. Igaz az első félidőben még a házigazda vezetett a találkozó második felében nagyszerűen játszó vendégek végül diadalmaskodni tudtak.

Sacramento Kings–Houston Rockets 104-113

Mindkét csapat hozta az elmúlt mérkőzéseken mutatott formáját, hiszen a Sacramento sorozatban negyedik találkozóján kapott ki, míg a Houston negyedik győzelmét aratta. Az esélyesebb vendégek az első negyedben már 16 ponttal elhúzta, viszont a félidőre nyolc pontra apadt az előnyük. Ennek ellenére az utolsó két negyedben a Kingsnek nem sikerült felzárkóznia, hanem a James Harden és Russell Westbrook vezette Rockets 113-104-re diadalmaskodott.

Golden State Warriors–Minnesota Timberwolves 113-104

Ezúttal a nyugati konferencia utolsó helyén álló Golden State Warriors otthonában szenvedett vereséget a tíz mérkőzés óta nyeretlen Minnesota Timberwolves. Már az első perctől kezdve nem volt kérdéses, hogy melyik gárda fogja behúzni a találkozót, hiszen igaz az első negyed 22-22-es döntetlennel ért véget a harmadik felvonásra már 17 ponttal ment a Warriors. Végül igaz nagyot hajrázott a Minnesota, de ez csak arra volt elég, hogy kilenc pontra apadjon a különbség, így a Golden State 113-104-re győzött.