NBA: sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg a Golden State Warriors – videó

A nyugati főcsoport utolsó helyén álló Warriors a negyedik Houston Rockets ellen aratott magabiztos győzelmet az észak-amerikai profi kosárlabdaliga szerdai játéknapján.

Fotó: TSN

Hiába kezdte jól és nyerte meg az első félidőt a Rockets a Golden State ellen, az utolsó negyedre fordítani tudott a Warriors. A Houston aztán 97-96-nál még visszavette a vezetést, de egy nagyszerű 10-0-ás szakaszt követően a hazaiak fordítottak, és végül 116-104-re behúzták a találkozót.

Meglepetést okozott a New Orleans Pelicans is a Denver Nuggets otthonában. A nyugati konferencia második helyén álló hazaiak nem tudtak fogást találni a Pelicanson, és csupán csak a második negyedben tudtak egy 29-29-es döntetlent elérni, a többi felvonást egyaránt a New Orleans nyerte. A szintén nyugati vendégek így a Portland Trail Blazers után sorozatban második győzelmüket aratták, 112-100-ra győztek.

Hozta a kötelezőt a Boston Celtics a Toronto Raptors otthonában. A vendégek már az első félidőben nyolcpontos előnyre tettek szert, amit aztán az utolsó 12 percre 19 pontosra növeltek. Végül három pontot még hozott a Celticsen a Raptors, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét, így a Boston 118-102-re győzött a címvédő otthonában.

Nem sikerült örömet okozni szurkolóinak karácsony alkalmából a Milwaukee Bucksnak. A keleti konferencia éllovasa a negyedik Philadelphia 76ers-nél vendégeskedett, és már az első félidőben 21 pontos hátrányba került. A hazaiak ezután a harmadik negyedet is behúzták, de az utolsó negyedben végül nagyot hajrázva 22 pontról kilenc pontra zárkózott a Bucks. Így végül 121-109-re diadalmaskodott a Philadelphia.

A Clippers nyerte a Los Angeles-i rangadót. A nyugati konferencia élén álló Los Angeles Lakers úgy látszik, hogy kisebb gödörbe került, hiszen sorozatban negyedik mérkőzését vesztette el a városi rivális elleni találkozón. Igaz a félidőben még 12 ponttal a Lakers vezetett, de a harmadik felvonás végére 86-86-ra zárkózott a Clippers. Végül aztán a vendégek hét pontos hátrányba is kerültek az utolsó 12 perc alatt, de így is fordítottak és 111-106-ra megnyerték a városi rangadót.