NBA: az Orlando bevette Washingtont (videó)

Az Orlando Magic 122-101-re győzött a Washington Wizards otthonában az NBA mai játéknapján.

Egy félidőn keresztül meccsben volt a Washington az Orlandoval, aztán a Magic szintet lépett és végül fölényesen nyert a fővárosban. A nagy különbségű sikerhez DJ Augustin 25, Evan Fournier 18, Markele Fultz 16 ponttal, Nikola Vucsevics pedig egy dupla-duplával járult hozzá. A Wizards legjobbja ezúttal is Bradley Beal (27 pont) volt.

Hiába dobott 26 pontot Carmelo Anthony, a háromszoros olimpiai bajnok nem gondol jó szívvel arra, hogy visszatért a Madison Square Gardenbe, a New York Knicks ugyanis kiütötte a Portlandet. A negyedik negyedig meccsben volt a Trail Blazers, ekkor viszont a Knicks zsinórban négy triplát dobott, amivel minden kérdés eldőlt. A hazaiaktól a dupla-duplázó (22 pont, 13 lepattanó) Julius Randle és a 11/11-es mezőnymutatóval záró  Mitchell Robinson emelhető ki leginkább.

Kevesen számítottak arra, hogy a Minnesota Karl-Anthony Towns és Andrew Wiggins nélkül is óriási küzdelemre készteti majd a Milwaukee-t. A Bucks a második negyedben vezetett először egyáltalán és végül minimális különbséggel (106-104) tartotta otthon a győzelmet. A meccs legjobb teljesítményét Giannis Antetokounmpo nyújtotta 32 ponttal és 17 lepattanóval.

Huszonhat ponttal (43-17) vezetett az első negyedet követően a Los Angeles Lakers a Phoenix Suns ellen és a kaliforniaiak az első félidő végére már akkora előnyre is szert tettek, hogy a meccs második felére kiengedhettek. A 117-107-es végeredmény nem tükrözi hűen a játék képét. Anthony Davis 26 ponttal és 11 lepattanóval zárt, míg LeBron James tripla-duplázott (31 pont, 12 lepattanó, 12 gólpassz).

Los Angeles Lakers–Phoenix Suns 117–107
Washington Wizards–Orlando Magic 101–122
New York Knicks–Portland Trail Blazers 117–93
Milwaukee Bucks–Minnesota Timberwolves 106–104