NBA: 84 pont is elég volt a címvédő legyőzéséhez (videó)

A Miami Heat egy rendkívül pontszegény mérkőzésen 84-76-ra győzött a címvédő Toronto Raptors ellen az NBA mai játéknapján.

Fotó: AP

Sorozatban hat vereség után győzött ismét a Charlotte Hornets, miután három ponttal felülmúlta a Clevelandet. A meccs legjobbja a 30 pontig jutó Terry Rozier volt.

Hiába működött jól az Indiana  támadójátéka (Jeremy Lamb meg sem állt 30 pontig), a Pacers alulmaradt a Denver ellenében. A Nuggetsben Nikola Jokics és Jamal Murray is 22-22 pontot dobott, a csapat legjobbja azonban a mindössze egy dobást rontó (11/12 mezőnyből, 25 pont) Michael Porter Jr volt.

Egyszerűen a tökéletes védekezőmeccset játszotta a Miami Heat a Toronto ellen. A floridaiak 76 ponton tartották a Raptorst és így 84 pont is elég volt ahhoz, hogy 16-1-re módosítsák otthoni mérlegüket. A címvédő mai napjáról a 6/42-es triplamutató sokat elmond.

Remek formának örvend Shabazz Napier, mivel a Minnesota játékosa sorozatban harmadszor dobott 20 pontot. Az ő, valamint a szintén 20 pontig jutó Robert Covington vezérletével a Timberwolvesnak nem is okozott gondot a Golden State legyőzése.

Egy olyan meccset adott majdnem hosszabbításra a Utah Jazz Chicagóban, amelyen egy 24-4-es futást is bemutatott a harmadik negyedben. A Bulls szorossá tette így is a végjátékot, sőt két perccel a vége előtt egyenlített i. A  vendégek végül azért nem engedték kiesni a győzelmet a kezükből és Rudy Gobert (17 pont, 12 lepattanó) kosarának, majd blokkjának köszönhetően győzni tudtak.

Luka Doncic és Seth Curry jelentette a különbséget a Dallas-Brooklyn mérkőzésen. A szlovén szupersztár a hajrában élénkült meg, végül 31 pontot dobott 13 lepattanója és 7 gólpassza mellett, az ifjabb Curry-fivér pedig 5/5 triplával zárta a mérkőzést.

Hiába DeMar DeRozan 30 pontja, a San Antonio Spurs 14 pontos vezetésről veszített az Oklahoma ellen. Az OKC újfent kiváló negyedik negyedet produkált amely egy újabb győzelmet eredményezett. Chris Paul megint a zárónegyedben igazolta klasszisát (16-ból 10 pont ebben a játékrészben), Shai Gilgeous-Alexander 25 pontig jutott.

Az utolsó pillanatig kérdéses volt, hogy melyik csapat kerül felülre azon a hullámvasúton, amit a Sacramento-Memphis mérkőzés jelentett. Végül a Kings aratott ötpontos győzelmet és mivel a két csapat hasonlóan szerepel így ez egy fontos sikernek is számíthat, ráadásul a hazaiak nyolc vereség után győztek ismét. De’Aaron Fox 27, Buddy Hield 26 ponttal járult hozzá a negatív széria megszakadásához.

A harmadik negyedben döntötte el a Los Angeles Clippers a Detroit elleni találkozót, amikor is huszonhárom ponttal nyerte meg a játékrészt. A kaliforniaiak a negyedik periódusra már kis is engedhettek és végül 126-112-es sikerrel növelték győzelmük számát. Montrezl Harrell 26, Lou Williams 22 pontot dobott a bajnoki címre törő gárdában.

Miami Heat–Toronto Raptors 84–76
Cleveland Cavaliers–Charlotte Hornets 108–109
Indiana Pacers–Denver Nuggets 116–124
Chicago Bulls–Utah Jazz 98–102
Minnesota Timberwolves–Golden State Warriors 99–84
Dallas Mavericks–Brooklyn Nets 123–111
San Antonio Spurs–Oklahoma City Thunder 103–109
Sacramento Kings–Memphis Grizzlies 128–123