NBA: őrületes blokkpartit tartott a Lakers a Detroit ellen

A Los Angeles Lakers játékosai húsz detroiti mezőnykísérletet blokkoltak, erre egyetlen NBA-csapat sem volt képes az elmúlt 19 évben.

Több egyéni extra teljesítményre is szüksége volt a Kawhi Leonardot nélkülöző Los Angeles Clippersnek ahhoz, hogy legyűrje a papíron jóval szerényebb képességekkel rendelkező New York Knicks csapatát. A vendégeknél Marcus Morris tarthatatlannak bizonyult, 19 mezőnykísérletéből 13-at értékesített, szinte minden bement neki, amit csak a Clippers kosarának irányába dobott, végül 38 egységgel fejezte be a mérkőzést. A Clippers tüzérei viszont tartották vele a lépést, Paul George, Lou Williams és Montrezl Harrell is 30 pont fölé jutott - ezzel franchise rekordot döntöttek -, ezt pedig már nem bírta el a Knicks, amely végül kétpontos vereséget szenvedett.

Gyakorlatilag bevehetetlen erődként funkcionál a Miami otthona, a Heat idén 18 mérkőzést játszott eddig hazai környezetben, ezekből 17-et meg is nyert. Az újabb áldozat a Portland volt, a floridai alakulat ráadásul úgy tudott nyerni, hogy legnagyobb sztárja, Jimmy Butler hátsérülés miatt kihagyta a találkozót. A Miami egyszer sem játszott hátrányban a 48 perc során, a találkozónak volt olyan pontja is, amikor már 24 egységgel vezettek, nem sok magabiztosabb győzelem létezik ennél a kosárlabdában. Butler hiányában Goran Dragic lépett elő, a szlovén játékos 29 pontos, 13 gólpasszos dupla-duplát hozott, a pedig 10-0-s mérleget tud felmutatni azokon a találkozókon, amelyekre vereségből érkezik.

Sapkagyárat nyitott a Detroit ellen a Los Angeles Lakers, a kaliforniai gárda 20 Pistons-kísérletet is blokkolni tudott. Anthony Davis nyolc, JaVale McGee hat, Dwight Howard öt prakkert osztott ki, a Detroit 51 elhibázott mezőnykísérletének több mint 40 százalékát Lakers-játékosok hiúsították meg. A Lakers történetében mindössze egyszer fordult elő, hogy több blokkot osztottak ki a játékosok egy mérkőzésen, a 21 blokkos rekordot még 1982-ben állította fel a gárda, de az NBA-ben sem sikerült 2001 óta ilyen domináns teljesítményt bemutatnia senkinek a palánk alatt. Ha ehhez hozzátesszük, hogy LeBron James 21 pontos, 14 lepattanós, 11 gólpasszos tripla-duplát szállított, valamelyest meglepő, hogy csak hét ponttal maradt alul a Detroit, amelynek vezére ezúttal is Derrick Rose volt, a veterán játékos 28 egységgel zárta az estét.

Hatalmas előnyt adott le a Minnesota a Cleveland otthonában, a Timberwolves a harmadik negyedben már 25 ponttal is vezetett, de a Cavaliers Dante Exum vezetésével egy 30-4-es futással percek alatt visszajött a meccsbe, sőt a vezetést is átvette. Exum összesen 28 ponttal a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt, de a Minnesota az utolsó percekben felőrölte ellenfelét és megnyerte a találkozót.

Egyszemélyes hadseregként műküdik Devin Booker Phoenixben, a Suns klasszisa egymást követő hatodik mérkőzésén ért el legalább 30 pontot - ezen az estén éppen 40-et -, de a remek egyéni teljesítmény ezúttal sem párosult győzelemmel. A Memphis a második negyed közepétől végig vezetett, Jonas Valanciunas játékára pedig nem volt ellenszere a hazaiaknak, a Memphis magasembere 30 ponttal, 8 lepattanóval és négy gólpasszal vette ki a részét a sikerből.