NBA: Carmelo Anthony okozta a címvédő vesztét (videó)

A Toronto Raptors 101-99-re kikapott a Portland Trail Blazerstől az NBA mai játéknapján.

Úgy tűnt vereséget szenved a Detroit Clevelandben, ám a Piston az utolsó negyedben tízpontos hátrányát ledolgozva végül hozta a kötelezőt. A győztes kosarat szerző Derrick Rose 24 ponttal és 7 gólpasszal zárt, míg Andre Drummond a 23 pontja mellett 20 alkalommal szerezte meg a lepattanót. A "Cavs" legjobbja a 30 pontos Kevin Love volt.

Fred VanVleet is lesérült a Toronto fontos játékosai közül, a címvédő így is meccsben volt a Portland ellenében. A kanadai csapat azonban mégis veszített miután 99-99-es állásnál Pat McCaw eladta a labdát, Carmelo Anthony pedig bedobta a vendégek győztes kosarát. Ez volt a 17. olyan alkalom, hogy a háromszoros olimpiai bajnok (aki 28 ponttal a meccs legjobbja volt) az utolsó öt másodpercben dobott kosarat. 2003 óta ilyen teljesítményre senki sem volt képes, mint ő. Anthony egyébként nem először szomorította el ilyen módon a torontói közönséget, tíz évvel ezelőtt hasonló győztes kosarat szerzett.

Nagyszünet előtt még 14 ponttal vezetett a Minnesota Memphisben, ám a Grizzlies innentől alaposan belendült és remek második félidei teljesítményének köszönhetően sorozatban harmadik győzelmét aratta. A rájátszásért harcban lévő hazaiaknál Dillon Brooks (28 pont), Ja Morant (25 pont, 7 gólpassz) és Jaren Jackson Jr. (21 pont) is egyaránt remekelt.

Sorozatban hetedszer kapott ki a Brooklyn Nets, ezúttal a "szokásos meccsét" produkáló OKC volt jobb Kenny Atkinson csapatánál. Az oklahomaiak hétpontos hátránnyal kezdték meg a meccs hajráját, ám így is kivívták a hosszabbítást. A ráadásban aztán már egyértelműen ellenfelük fölé kerekedtek és így 111-103-ra megnyerték a mérkőzést. Chris Paul megint a meccs végére lett elnyűhetetlen, a veterán irányító a 28 pontjából 20-at a negyedik negyedben vagy a hosszabbításban szerzett. "CP3" mellett Gilgeous-Alexander emelkedett ki, ő 22 pontot dobott.

Egyszerűen semmi nem jön össze mostanában a Phoenixnek: az arizonaiaknál Devin Booker hiába dobott 34 pontot a Sacramentonak, így is kikaptak 21 pontos előnyből. A Kings 36-16-ra hozta az utolsó negyedet, és a ponterős kispadnak, valamint De`Aaron Foxnak (27 pont) köszönhetően idegenben aratott győzelmet.

Esélyt sem hagyott a New Yorknak a Los Angeles Lakers és a nyugati első így immáron harminc győzelmet számlál a szezonban. Anthony Davis óriásit esett egy blokkolásnál, de a röntgen alapján nem kell sokat kihagynia az olimpiai bajnok sztárnak. A meccs legjobb teljesítménye LeBron James nevéhez fűződik, aki 31 pontot szerzett.