Férfi kézilabda Európa-bajnokság: kiélezett mérkőzésen nyert a magyar válogatott

Egy a végletekig kiélezett összecsapáson győzte le Magyarország Oroszországot a svéd-norvég-osztrák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első mérkőzésén.

Fotó: mksz.hu

Az oroszok szerezték az első gólt az összecsapáson, viszont a magyarok hamarosan fordítani tudtak, majd 6-4-nél két góllal is vezettek, de ekkor fordítani tudott Oroszország. A félidő végig kétszer is két góllal vezető oroszok aztán 11-11-nél kissé visszaestek teljesítménybe, és a pályaválasztók fordítani tudtak, 14-12-re is elhúztak, azonban a szünetre 14-13-ra zárkóztak a vendégek.

A fordulás után aztán nem került ki hazánk válogatottjának a kezéből az irányítás, igaz az oroszok többször is négy gólról egyre zárkóztak, de egyenlíteni csak 25-25-nél tudtak. Ekkor a magyarok támadhattak, gólt is szereztek bő másfél perccel a találkozó vége előtt. Az izgalmas hajrában aztán végig támadhatott Oroszország, de Mikler Roland egy nagyszerű védéssel megnyerte a találkozót Magyarországnak, így nagyon fontos két pontot szerzett meg hazánk nemzeti csapata.

A mérkőzés legjobbja Mikler Roland lett, aki bravúros védéseivel járult hozzá a magyarok győzelméhez, míg magyar csapat és az összecsapás legeredményesebb játékosa a maga hét találatával Balogh Zsolt lett.

Férfi kézilabda, Európa-bajnokság, csoportkör

Magyarország-Oroszország 26-25 (14-13)
Malmö, v.: Jurinovic, Mrvica (horvát)

Magyarország: Mikler - Győri 3, Szita 4, Bánhidi 4, Sipos 1, Máthé, Hornyák 1, cserék: Bóka 3, Balogh Zs. 7, Ligetvári 2, Nagy B. 1, Fekete, Rosta, szövetségi kapitány: Gulyás István

Oroszország: Kirejev, Zabolotyin (kapusok), Andrejev 2, Atman, Gyibirov 3 (1), Jermakov 1, Gorbok, Kalaras 4, Koszorotov 4, Kotov, Kovaljev, Santalov 5, Siskarjev 2, Skurinszkij 2, Soroka, Zsitnyikov 2. Edző: Koksharov Eduard.

lövések/gólok: 41/26, illetve 43/25
gólok hétméteresből: 5/5, illetve 3/1
kiállítások: 6, illetve 0 perc