Evezés: három magyar aranyérem a prágai ergométeres Eb-n

A magyar evezősök három aranyérmet nyertek a prágai evezős ergométeres Európa-bajnokságon.

Fotó: utanpotlassport.hu

A magyar szövetség honlapjának tájékoztatása szerint a paraevezősöknél a válogatott csapat tagjaként Pető Zsolt megvédte címét - és negyedszer lett Európa-bajnok -, míg az ifjúsági nők mezőnyben klubja, az Arrabona EK színeiben induló Siska Bettina 2000 és 500 méteren is elsőként végzett.

A magyar válogatott három fővel - Pető Zsolt mellett Krémer Eszterrel és Nagy Ráhellel - képviseltette magát a kontinensviadalon, azonban több magyar klub is indított versenyzőt a prágai Královka Arénában.

A női mezőnyben a felnőttek között Krémer Eszter az ötödik, a paraevezősöknél Nagy Ráhel a negyedik helyen végzett.

A klubszínekben induló magyarok közül ezüstérmes lett a masters mezőnyben Bogár Zoltán (Pénzügyőr SE), valamint a Győri Atlétikai Club serdülő vegyes csapata, míg a paraevezős Vincze Dávid (Győri AC) harmadik lett.