Olasz Kupa: gyorsan elintézte a Cagliarit az Inter

Az Internazionale már az első percben megszerezte a vezetést a Cagliari elleni nyolcaddöntőben, végül simán jutott a legjobb nyolc közé a kupában.

Mindössze 21 másodpercre volt szüksége ahhoz az Internek, hogy beköszönjön a Cagliarinak, Romelu Lukaku egy pokolian nagy védelmi hibát használt ki.

A 22. percben Borja Valero duplázta meg a milánói előnyt, Lukaku maradt le egy beadásról, de a hosszú saroknál érkező spanyol a felső léc segítségével a kapuba juttatta a labdát.

A szünet után Lukaku egy pazar fejessel szerezte meg második találatát, egy kis szögletet követően Barella rajzolta a belga csatár kobakjára a labdát.

A hajrára fordulva egy gólt lefaragott a hátrányából a Cagliari, Christian Oliva pokoli bombája védhetetlenül csapódott a milánói kapuba.

Az utolsó szó mégis az Interé maradt, Andrea Ranocchia egy újabb fejessel állította be a 4-1-es végeredményt.

Az Inter a Torino, a Napoli és a Lazio után negyedikként jutott be az Olasz Kupa negyeddöntőjébe.

Olasz Kupa, nyolcaddöntő

Internazionale-Cagliari 4-1 (Lukaku 1., 49., Valero 22., Ranocchia 81., ill. Oliva 73.)

Korábban

Lazio-Cremonese 4-0 (Patric 10., Parolo 26., Immobile 58. - tizenegyesből. Bastos 89.)
Napoli-Perugia 2-0 (Insigne 26., 38. - mindkettőt tizenegyesből)