Olasz Kupa: Insigne tizenegyeseivel lőtte magát a nyolc közé a Napoli

Gennaro Gattuso együttese hazai pályán győzte le a Perugia csapatát és bejutott a legjobb nyolc közé a kupában.

Fotó: CalcioNapoli24

Nem kifejezetten kapkodtak a jegyekért a másodosztályú Perugia látogatása előtt a nápolyi szurkolók. Még kedd délelőtt is arról lehetett olvasni, hogy nem sokan tekintik majd meg a helyszínen az egyébként tényleg furcsa időpontban rendezett Olasz Kupa nyolcaddöntőt.

A foghíjas lelátók előtt szűk fél órára volt szüksége a Napolinak, hogy vezetéshez jusson. A játékrész derekán Hirving Lozanót takarították el a vendég védők szabálytalanul a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig Lorenzo Insigne gurította higgadtan a másik irányba vetődő kapus mellett a kapuba.

A 38. percben aztán Insigne megduplázta saját maga és csapata góljainak számát, méghozzá egy újabb tizenegyesből. Egy perugiai védő kézzel stoppolt le egy beadást a tizenhatoson belül, Insigne ezúttal a másik oldalra lőtt, a kapus pechére ő is a másik irányba mozdult, mint az első büntetőnél.

A félidő hajrájában a Perugia is tizenegyeshez jutott, Elseid Hysaj kezére pattant fel a labda saját büntetőterületén belül, ám a vendégeknek nem jött össze a szépítés, Pietro Iemmelo tizenegyesét David Ospina tornázta ki.

A második félidőben újabb gól már nem született, a Napoli a Torino után másodikként jutott be a legjobb nyolc közé a kupában.