Vízilabda Eb: minden puskaporukat ellőtték az első negyedben a törökök

Magabiztos győzelemmel kezdte az olimpiai kvalifikációs budapesti Európa-bajnokságot a házigazda magyar csapat.

Fotó: MTI/Czagány Balázs

Kötelező győzelem reményében szállt medencébe a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság első mérkőzésén, ahol az a Törökország volt az ellenfél, amely az előzetes erőviszonyok alapján nem okozhatott gondot Märcz Tamás legénységének.

A törökök alaposan meglepték a magyar csapatot, az első negyedben négyszer is bevették Nagy Viktor kapuját, remekül használták ki a helyzeteiket és a védekezésük is megnehezítette a magyar támadóalakulat dolgát. Az első felvonásban már 3-1-re is vezetett Törökország, bátran játszott, az első nyolc perc után 4-4 állt az eredményjelzőn.

A második negyedben aztán helyre állt a világ rendje, a magyar csapat szintet lépett védekezésben, a török játékosok energiája pedig megcsappanni látszott. Különösen a centerek féken tartása okozott komoly fejtörést a török válogatottnak, Mezei Tamás és Hárai Balázs is nagy gondot okozott az ellenfél bekkjeinek.

A félidő után Vogel Soma kapott lehetőséget a magyar kapuban, ám az gyorsan eldőlt, hogy ő sem hozza le kapott gól nélkül a találkozót, Nagy Viktorral ellentétben viszont már csak egy találatot volt kénytelen benyelni. Az utolsó felvonásban már gála előadást tartott a magyar csapat, ezt a negyedet 8-0-ra nerte meg, összességében pedig 14 gólos sikerrel hangolt a Spanyolország elleni csütörtök esti rangadóra.

"Álmoskásan kezdtünk, dízelmozdonyként indultunk el. Azt gondoltam, hogy már most kirobbantjuk magunkat a kezdő sípszónál, de beragadtunk a találkozó elején. Volt egy-két ügyesebb török játékos, akik kihasználták azokat a lehetőségeket, amikor üresen hagytuk őket és megtalálták a rést. Az elején nagyon odafigyeltek arra, hogy ne forduljunk le és szinte minden támadásunkból visszaindultak, de aztán sikerült megszórni őket"

- értékelt Märcz Tamás az M4 Sportnak a találkozó után.

A szövetségi kapitány a Spanyolország elleni csoport-rangadóra is kitért, mint mondta, holnapután egy teljesen más minőségű mérkőzés vár a magyar csapatra.

"A mai mérkőzésnek az volt a legfontosabb szerepe, hogy megszokjuk a légkört, a közönséget, ami ma este is ragyogó volt és mindenki egy picit átessen a tűzkeresztségen. Beszéltünk róla, hogy szeretnénk minél több gólt dobni, mert nem tudjuk, hogy fognak alakulni a további mérkőzések és azt sem, hogy mi számít majd a végén"

- tette hozzá Märcz.

A magyar válogatott csütörtökön a világbajnoki ezüstérmes spanyolokkal találkozik. A mérkőzés győztesének vélhetően nem kell vízbe szállnia a nyolcaddöntőben.

Férfi vízilabda Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló

Törökország-Magyarország 5-19 (4-4, 0-4, 1-3, 0-8)
Törökország:
 Sezer - Acar, Biyik, Yenigün 2, Sönmez, Özbek 2, Kahraman. Csere: Caner, Yutmaz 1, Gürdenli, Senemoglu, Dilek, Kil (kapus). Szövetségi kapitány: Sinan Turunc
Magyarország: Nagy V. - Vámos 2, Hosnyánszky 2, Pohl 1, Erdélyi 3, Varga D. 1, Mezei 1. Csere: Angyal 2, Manhercz 4, Zalánki 2, Jansik Sz. 1, Hárai, Vogel (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás