Olasz Kupa: magabiztos győzelemmel jutott tovább az AC Milan

Nem okozott problémát a Spal a milánói együttesnek az Olasz Kupa legjobb 16 csapata között.

Fotó: AC Milan Twitter

Az esélyesebb hazaiak a 17. percben Samu Castillejo révén szerezhették volna meg a vezetést, viszont a spanyol játékos lövését Etrit Berisha védeni tudta. Három perccel később azonban már Krzysztof Piateknek sikerült betalálnia az albán kapus hálójába, majd egy perccel az első játékrész vége előtt Samu Castillejo is gólt szerzett. Ennek köszönhetően 2-0-ás AC Milan előnynél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után aztán ismét az első gólt szerző lengyel csatár került nagy helyzetbe, viszont Etrit Berisha szép védést mutatott be. A 66. percben aztán Theo Hernandez is túljárt az albán eszén, így megnyugtató, 3-0-ás előnnyel várhatta az utolsó 20 percet a milánói gárda. A hajrában aztán még Lucas Paqueta ért kézzel a labdához a játékvezető szerint, de a videóbíró segítségével végül mégsem ítélte meg a tizenegyest. Így az AC Milan 3-0-ás győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé az Olasz Kupában.