Jégkorong Magyar Kupa: a Ferencvárossal néz szembe a címvédő a döntőben

A Fehérvár AV19 könnyedén 6-2-re legyőzte a DVTK Jegesmedvéket, míg a Ferencváros a MAC Újbudát múlta felül a jégkorong Magyar Kupa négyesdöntőjében.

Fotó: FTC-Telekom

Hiába kezdett jobban a miskolci együttes, a székesfehérváriak simán jutottak ismét a Magyar Kupa döntőjébe. A házigazda Jesse Dudas találatával került előnybe még az első harmadban, azonban a második játékrész negyedik percében már a fehérváriak vezettek. Bő öt perccel később aztán egyenlíteni tudott Galanisz Nikiandrosz, de az utolsó 20 percben további négy gólt szerzett az EBEL-ben szereplő Fehérvár, így 6-2-es eredménnyel jutott a döntőbe.

Mindössze egy gól döntött a Ferencváros és a MAC Újbuda összecsapásán. A negyeddöntőben a Debrecent legyőző MAC Tóth Gergely találatát követően 10:45-nél került hátrányba. Ekkor senki nem gondolta volna, de ez az egy találat aztán elég is volt ahhoz, hogy a Ferencváros 1-0-ra megnyerje az összecsapást, és bejusson a vasárnapi döntőbe.