Bundesliga: a második félidőben kiütötte a Bayern a Herthát (videó)

A Bayern München 4-0-ra győzött a Hertha BSC otthonában a német bajnokság 18. fordulójában.

Robert Lewandowski és Serge Gnabry, vagyis a Bayern München két legveszélyesebb támadója is sérüléssel bajlódott a felkészülés során és így mindkettőjük játéka kétséges volt a bajorok első 2020-as bajnokija előtt. A lengyel gólzsák végül ott volt a kezdőcsapatban, míg a német játékost a cserék közé jelölték.

A Bayern aktívabban futballozott az első félidőben, de a Hertha védelme állta a sarat és így a vendégek nem tudtak betalálni a játékrész során. Fordulást követően az első negyedóra is gól nélkül telt el, ám Thomas Müller ekkor megtörte a gólcsendet. Három perccel később Robert Lewandowski is bevette a kaput, ám a lengyel csatár szabálytalankodott, így a találatot érvénytelenítették.

A 73. percben aztán tovább nőtt a Bayern előnye, miután Lukas Klunter szabálytalansága miatt büntetőt kaptak a vendégek és Lewandowski nem hibázott. Nem sokkal később végleg eldőlt a mérkőzés, miután Leon Goretzka remek passza után Thiago is mattolta Rune Jarstein kapust. A végeredményt végül Ivan Perisic állította be a 84. percben.

Győzelmével a Bayern München feljött a második helyre a tabellán, ám a címvédő müncheniek hátránya még mindig négy pont a listavezető RB Leipzig mögött.

Bundesliga, 18. forduló

Hertha BSC–Bayern München 0–4 (Th. Müller 60., Lewandowski 73. – tizenegyesből, Thiago 76., Perisic 84.)

Később

18.00: Paderborn–Leverkusen

Szombaton játszották

RB Leipzig–Union Berlin 3–1 (Werner 51., 83., Sabitzer 57., ill. Bülter 10.)
Augsburg–Borussia Dortmund 3–5 (Niederlechner 34., 55., Richter 46., ill. Brandt 49., Haaland 59., 71., 79., Sancho 61.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 0–1 (Kastenmeier 67. – öngól)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Sztafilidisz 48., ill. Dost 18., Chandler 62.)
1. FC Köln–Wolfsburg 3–1 (J. Córdoba 22., 45+2., Hector 62., ill. Steffen 66.)
Mainz–Freiburg 1–2 (Mateta 82., ill. Kvon Csang Hun 28., Petersen 41.)