Bundesliga: esélyt sem hagyott a sereghajtónak a Leverkusen (videó)

A Bayer Leverkusen 4-1-re győzött a Paderborn otthonában a német bajnokság 18. fordulójában.

Nem sokáig volt kérdés, hogy a forduló zárómérkőzésén a papírforma fog érvényesülni: Kevin Volland alig 14 perc alatt duplázott, majd  Julian Baumgartlinger még az első félidőben háromgólosra duzzasztotta a különbséget.

A kiesés elől menekülő hazaiak a második játékrész elején szépítettek Dennis Srbeny révén, de Kai Harvetz a hajrában visszaállította a háromgólos különbséget.

A Leverkusen jelenleg a hatodik helyet foglalja el a tabellán, ám Peter Bosz csapata alig két pontra van a harmadik Mönchengladbachtól lemaradva. A Paderborn helyzete egyre reménytelenebb, mivel lemaradása öt pont az osztályozóhoz képest is.

Bundesliga, 18. forduló

Paderborn–Bayer Leverkusen 1–4 (Srbeny 51., ill. Volland 11., 14., Baumgartlinger 36., Havertz 75)

korábban

Hertha BSC–Bayern München 0–4 (Th. Müller 60., Lewandowski 73. – 11-esből, Thiago 76., Perisic 84.)

szombaton játszották

RB Leipzig–Union Berlin 3–1 (Werner 51., 83., Sabitzer 57., ill. Bülter 10.)
Augsburg–Borussia Dortmund 3–5 (Niederlechner 34., 55., Richter 46., ill. Brandt 49., Haaland 59., 71., 79., Sancho 61.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 0–1 (Kastenmeier 67. – öngól)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Sztafilidisz 48., ill. Dost 18., Chandler 62.)
1. FC Köln–Wolfsburg 3–1 (J. Córdoba 22., 45+2., Hector 62., ill. Steffen 66.)
Mainz–Freiburg 1–2 (Mateta 82., ill. Kvon Csang Hun 28., Petersen 41.)