La Liga: a Villarreal otthonában szerzett három pontot a sereghajtó – videó

A tabella utolsó helyén álló Espanyol 2-1-es győzelmet aratott a Villarreal otthonában a spanyol élvonal 20. fordulójában.

Fotó: Villarreal Twitter

Az Európa-liga indulásért küzdő hazaiak már az ötödik percben hátrányba kerültek, miután David Lopez megszerezte a Ferencváros Európa-liga csoportkörös ellenfelének a vezetést. A 20. percben aztán Manu Trigueros egyenlíthetett volna, de lövése a kapu fölé szállt.

A szünet után nem kellett sokat várni az újabb Espanyol gólra, hiszen Raul de Tomas a 47. percben egy zseniális fejessel vette be Sergio Asenjo kapuját. A folytatásban aztán úgy tűnt, hogy fordíthat a Villarreal, hiszen az 59. percben Javi Lopez kezezést követően piros lapot kapott, Santi Cazorla pedig értékesítette a büntetőt. A hátralévő időben aztán a spanyol középpályás és Carlos Bacca is egyenlíthetett volna, viszont mindkét helyzet kimaradt, így 2-1-re diadalmaskodott a sereghajtó.

La Liga, 20. forduló

Villarreal–Espanyol 1-2 (Cazorla – büntetőből 62., illetve Lopez 5., de Tomas 47.)

korábban:

Mallorca–Valencia 4-1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Junior 79., illetve Torres 82.)
Real Betis–Real Sociedad 3-0 (Iglesias 27., Joaquin 44., Canales 90+5.)