La Liga: győzelemmel debütált a Barcelona kispadján Quique Setien – videó

A címvédő egygólos győzelmet aratott a tizedik helyen álló Granada ellen a spanyol élvonal 20. fordulójának zárómérkőzésén.

Fotó: FC Barcelona Twitter

Az esélyesebb hazaiak kezdték jobban az összecsapást, azonban Lionel Messi kétszer is nagy helyzetet hagyott ki, így az első félidő aztán gólt sem hozott. A fordulás után ismét az argentin próbálkozhatott az 50. percben, de a kapu bal oldala mellé lőtt. Bő negyedóra múlva aztán Yan Brice Eteki hagyott ki hatalmas helyzetet, miután lövése a bal kapufán csattant, így csak a szerencsén múlt, hogy a Granada nem került előnybe. A vendégek sorsát aztán a 69. percben German Sanchez kiállítása pecsételte meg, ami után a 76. percben Lionel Messi egy nagyszerű akciót követően vette be Rui Silva kapuját.

La Liga, 20. forduló

FC Barcelona–Granada 1-0 (Messi 76.)

korábban:

Mallorca–Valencia 4–1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Dani Rodríguez 79., ill. Ferrán Torres 82.)
Real Betis–Real Sociedad 3–0 (Borja Iglesias 27., Joaquín 44., Canales 93.)
Villarreal–Espanyol 1–2 (Santi Cazorla 62. – 11-esből, ill. D. López 5., De Tomás 47.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 1–1 (Raúl García 76. – 11-esből, ill. Rafinha 56.)