La Liga: ha Bilbao, akkor döntetlen (videó)

Sorozatban negyedszer játszott döntetlent az Athletic Bilbao, miután a spanyol bajnokság 20. fordulójában döntetlenre végzett a Celta Vigoval.

Már a második percben előnybe kerülhetett volna a Bilbao, ám  Inigo Martinez fejese a kapu mellett kötött ki, majd nem sokkal később Yeray Alvarez sem talált be a hálóba. Az Athletic egyértelműen irányított Iker Muniain és Yuri Berchiche sem tudott túljárni Ruben Blanco kapus eszén az első 45 perc során.

Fordulás után Inaki Williams sem tudta megszerezni a vezetést a hazaiaknak. Ahogyan az lenni szokott a vendégek találtak egy gólt, Rafinha Alcantara talált be.

Yuri Berchiche még csak közel járt az egyenlítéshez, majd a 76. percben büntetőt kapott a Bilbao ,amelyet Raul Garcia gólra váltott. A hazaiak azonban így is csak egy ponttal zárták a mérkőzést, miután a hátralévő negyedórában már nem tudták megnyerni a meccset. A mai napon, a helyzetek tömkelegét elrontó Bilbao így immáron zsinórban négyszer játszott döntetlent.

La Liga, 20. forduló

Athletic Bilbao–Celta Vigo 1–1 (Raúl García 76. – 11-esből, ill. Rafinha 56.)

korábban:

Mallorca–Valencia 4–1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Dani Rodríguez 79., ill. Ferrán Torres 82.)
Real Betis–Real Sociedad 3–0 (Borja Iglesias 27., Joaquín 44., Canales 93.)
Villarreal–Espanyol 1–2 (Santi Cazorla 62. – 11-esből, ill. D. López 5., De Tomás 47.)