Seria A: tovább növelte előnyőt az élen a Juventus (videó)

Balázs Dávid

Kihasználta az Inter bukását a Juventus, aki győzelmének köszönhetően két mérkőzésnyi távolságba került üldözőjétől.

Fotó: bleacherreport.com

Az éllovas Juventus abban a tudatban léphetett pályára a hetedik Parma ellen, hogy az Inter nem tudta megnyerni aktuális mérkőzését a fordulóban, így ha nyernek, akkor négy ponttal meglépnek a milánói együttestől. A torinóiak vezetőtalálatára viszont sokat kellett várni. A félidő hajrájában Ronaldo lövése megpattant, s az irányt változtató labda a vendégek kapujában kötött ki (1-0).

A második játékrészben nem adta meg magát a Parma, ezt az is mutatja, hogy valamennyi lövésük (6) kaput talált ebben a félidőben, s egyből gól is született egy káprázatos fejes végén az 55. percben (1-1). Ronaldo viszont ezúttal is megvillantotta zsenialitását, három perccel később ismét a hazaiaknál volt az előny (2-1). Több gól pedig már nem született, így némileg meglépett riválisától a Juventus, viszont ha a Lazio megnyeri az elmaradt mérkőzését, akkor már a rómaik lesznek az elsőszámú üldözői. A Parma viszont nem tudta kihasználni a Cagliari újabb bukását, így maradt a hetedik, ám a nyakára kapta az utolsó percben aratott győzelmének köszönhetően a nyolcadik helyre feljövő Milant.

Serie A, 20. forduló

Juvetus-Parma 2-1 (Ronaldo 43., 58., ill. Cornelius 55.)

korábban:

Milan-Udinese 3-2 (Rebic 48., 90+3., Hernandez 72., ill. Larsen 6., Lasagna 85.)
Lecce–Inter 1-1 (Mancosu 77., illetve Bastoni 72.)
Brescia–Cagliari 2-2 (Torregrossa 27., 49., illetve Joao Pedro 21., 68. – büntetőből)
Bologna–Verona 1-1 (Bani 21., illetve Borini 81.)
Genoa–AS Roma 1-3 (Pandev 45., illetve Ünder 6., Biraschi – öngól 44., Dzeko 74.)

szombaton játszották:

Lazio–Sampdoria 5-1 (Caicedo 7., Immobile 17. – büntetőből, 20., 65. – büntetőből, Bastos 54., illetve Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2-1 (Boga 61., Berardi 73., illetve Locatelli – öngól 20.)
Napoli–Fiorentina 0-2 (Chiesa 26., Vlahovic 74.)