Serie A: magabiztos győzelmet aratott Genovában az AS Roma – videó

Simán verte a kiesés ellen küzdő genovaiakat a fővárosi együttes az olasz élvonal 20. fordulójában.

Fotó: AS Roma Twitter

Az esélyesebb vendégek már a hatodik percbe előnybe kerültek, miután Cengiz Ünder talált Mattia Perin kapujába. A folytatásban aztán továbbra is nagyobb elánnal játszott a Róma, aminek a 44. percben ismét meglett az eredménye: egy szerencsétlen mozdulatot követően Davide Biraschi lőtt saját kapujába. A szünetre aztán szinte a semmiből, de Lasse Schöne passza után Goran Pandev szépíteni tudott, így 2-1-es eredménnyel végződött az első játékrész.

A fordulás után aztán ne hagyott alább a vendégek akarata és a 74. percben Edin Dzeko beállította a 3-1-es végeredményt. Az AS Roma ezzel a győzelemmel feljött a negyedik helyre az egy meccsel kevesebbet játszó Atalanta előtt.

Serie A, 20. forduló

Genoa–AS Roma 1-3 (Pandev 45., illetve Ünder 6., Biraschi – öngól 44., Dzeko 74.)

korábban:

Milan-Udinese 3-2 (Rebic 48., 90+3., Hernandez 72., ill. Larsen 6., Lasagna 85.)
Lecce–Inter 1-1 (Mancosu 77., illetve Bastoni 72.)
Brescia–Cagliari 2-2 (Torregrossa 27., 49., illetve Joao Pedro 21., 68. – büntetőből)
Bologna–Verona 1-1 (Bani 21., illetve Borini 81.)

szombaton játszották:

Lazio–Sampdoria 5-1 (Caicedo 7., Immobile 17. – büntetőből, 20., 65. – büntetőből, Bastos 54., illetve Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2-1 (Boga 61., Berardi 73., illetve Locatelli – öngól 20.)
Napoli–Fiorentina 0-2 (Chiesa 26., Vlahovic 74.)