NBA: megszakadt a Houston rossz sorozata (videó)

Négy vereség után győzött ismét a Houston Rockets az NBA-ben, miután 121-105-re győzött a Denver Nuggets ellen az NBA mai játéknapjának rangadóján.

Joel Embiid immáron nyolcadik alkalommal nem tudott a Philadelphia segítségére lenni, ráadásul Josh Richardson is kidőlt, így a Sixers esélyei szinte nullára redukálódtak Torontóban. A philadelphiaiak az első negyedet ugyan még megnyerték, de onnantól kezdve már csak asszisztálni tudtak a címvédő játékához. A Raptors végül 107-95-re nyerte meg a játéknap első rangadóját. A kanadai csapat vezére ezúttal Fred VanVleet volt, aki 22 pontot szerzett és 8 alkalommal adott gólpasszt.

Andre Drummond nem lépett pályára a Detroit-Sacramento mérkőzésen, a Pistons a center ellenére is azonban fölényesen győzött. A sikerből a mezőnyből hibátlanul célzó Christian Wood 23, Derrick Rose 22 ponttal vette ki a részét. A Kings zsinórban hatodik vereségét könyvelhette el.

Az Orlando ugyan kétszer is visszajött nagy hátrányból az Oklahoma ellen, ám a Thunder végül túldobta ellenfelét (120-114). Az OKC legjobb pontszerzője Dennis Schröder volt 31 ponttal (ráadásul 9 gólpasszt is kiosztott), de  Shai Gilgeous-Alexander (18 pont, 12 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 blokk) játéka és Chris Paul 19 pontja is sokat nyomott a latba. A Magicnél Terence Ross (26 pont) és Nikola Vucsevics (24 pont, 11 lepattanó) emelhető ki.

A papírformának megfelelően kontrollálta a mérkőzést a Los Angeles Lakers New Yorkban. A kaliforniaiaknál az első félidőben LeBron James (21-ből 19 pont), míg a meccs második felében Anthony Davis (28 pont) villogott pontszerzésben. A Lakers négymeccses előnnyel vezeti továbbra is a Nyugati főcsoportot.

Hét győzelmet követően másodszor kapott ki a Memphis Grizzlies, és így jelenleg már nem áll rájátszást érő helyen. A Boston elleni mérkőzésen jól tartották magukat a TD Gardenben, ám a második-harmadik játékrészben összesen 38 ponttal több pontot kaptak többet ellenfelüknél. A Celtics végül huszonnégy ponttal nyert, mindezt úgy, hogy legeredményesebb játékosuk, Jayson Tatum (23 pont) megsérült.

Nyolcadszor játszott hosszabbításos mérkőzést a szezonban a Miami, és mind a nyolcat meg is nyerte a floridai élcsapat. Ezúttal a Bradlexy Beal (38 pont, 9 gólpassz) vezette Washington volt a floridaiak áldozata a túlórában. Pedig a Heat akár a rendes játékidőben is megnyerhette volna a meccset, ám a fővárosiak tíz pontos hátrányból egyenlíteni tudtak, sőt James Johnsonnak kellett egyenlítenie az utolsó pillanatban. A ráadás aztán már a hazaiakról szólt, akik továbbra is csak egyszer kaptak ki otthon. A győzelemből Tyler Henno 25 ponttal (7/9 tripla), Jimmy Buttler (24 pont, 10 lepattanó) és Goran Dragic (22 pont, 10 lepattanó) vette ki a részét.

Kawhi Leonard, Paul George és Patrick Beverley sem volt ott a Los Angeles Clippers keretében, a kaliforniaiak veresége így is meglepő volt Atlantában. Az első félidőben még nem játszott rosszul Doc Rivers csapata, ám a meccs második felében összesen 35 pontra volt képes. Trae Young nem játszott a Hawksban, viszont John Collins remekelt helyette és 33 ponttal és 16 lepattanóval zárt. Ki kell még emelni az atlantai Brandon Goodwin játékát, aki egymaga 19 pontot szórt a zárónegyedben.

Hiába Karl-Anthony Towns 40 pontja, a Minnesota kikapott Chicagóban, és így sorozatban hetedszer veszítettek a "hegyifarkasok". A Bulls hét ponttal győzte le ellenfelét és ezt a különbséget az utolsó két percben tudta kialakítani. A hazai sikerhez Zach LaVine 25, míg a szezonbeli legjobb meccsét játszó Lauri Markkanen 24 ponttal járult hozzá,

Nehéz helyzetben a sérülések miatt a Denver, ugyanis Nikola Jokics hiába tripla-duplázott Houstonban (19 pont, 12 pattanó, 10 gólpassz), a kulcsemberek nélkül a Nuggetsnek nem volt esélye a Rockets otthonában. A texasiak a rangadó megnyerésének köszönhetően megszakították négymecces nyeretlenségi sorozatukat és arattak egy olyan győzelmet, amire építhetnek. Russell Westbrook nagyon elemében volt: 28 ponttal, 16 lepattanóval, 8 gólpasszal zárt valamint négyszer szerzett labdát, Eric Gordon 25 pontig jutott, James Harden pedig 27 ponttal (15 kiharcolt büntető) feledtette előző napi gyenge performanszát.

Az ex phoenix-i TJ Warren volt a döntő faktor a Phoenix-Indiana mérkőzésen: az Arizonából kiutált kiscsatár 25 pontot dobott korábbi csapata ellen, valamint Devin Bookert levegőhöz sem hagyta jutni. Rajta kívül még a bombaformában lévő Domantas Sabonist érdemes kiemelni, aki dupla-duplázott (24 pont, 13 lepattanó).

A játék minden ízében jobb volt a Golden State-nél a Utah Jazz ezen a napon. A hazaiaknál egyedül D`Angelo Russell 26 pontja érdemel szót, míg a másik oldalon több remek egyéni teljesítmény is született. A nyugati másodiknál Rudy Gobert 22 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplázott, Donovan Mitchell 23, Bogdan Bogdanovics pedig 18 pontot vállalt magára.

Zion Williamson végre alapszakasz-mérkőzésen is debütált az NBA-ben és az 1/1-es egy remek utolsó negyednek köszönhetően 22 pontot dobott a San Antonionak. Azonban ez a teljesítmény és Lonzo Ball dupla-duplája (14 pont, 12 gólpassz, 8 lepattanó) sem volt elég a New Orleansnak a győzelemhez. A Spurs ezúttal nem hagyta elszórakozni az előnyét és hozta a meccset, amit egy rájátszásba vágyó csapatnak nyernie kell. LaMarcus Aldridge 32, DeMar DeRozan 20 ponttal tolta a texasiak szekerét.

Miami Heat–Washington Wizards 134–129 – hosszabbítás után
Detroit Pistons–Sacramento Kings 127–106
Orlando Magic–Oklahoma City Thunder 114–120
Toronto Raptors–Philadelphia 76ers 107–95
Atlanta Hawks–Los Angeles Clippers 102–95
Boston Celtics–Memphis Grizzlies 119–95
New York Knicks–Los Angeles Lakers 92–100
Chicago Bulls–Minnesota Timberwolves 117–110