Serie A: az emberelőny sem volt előny a Sampdoriának

A Sampdoria 65 percen át játszhatott emberelőnyben, de így is csak döntetlenre futotta tőlük a Sassuolo ellen, a Parma és a Verona viszont győzelemmel zárta a Serie A 21. fordulóját.

Az Udinese a Milan elleni utolsó percekben elszenvedett vereség után ezúttal simán kikapott Parmában. A hazaiak már az első félidő 34. percében kettővel vezettek, amivel simán bezsebelték a három pontot, dacára annak, hogy az Udinese vette célba többször a kaput.

Nagyon nem bírt egymással a Sampdoria és a Sassuolo, holott a vendégek a 26. percben emberhátrányba kerültek Peluso kiállítását követően, de a genoai csapat ezt sem tudta kihasználni.

A Lecce ezúttal sem nyert, sőt úgy tűnik, hogy a múlt heti Inter elleni döntetlenjük számít "kisiklásnak", most éppen a Verona páholta el őket 3-0-ra, így az újonc legutóbbi győzelmét még tavaly novemberben kell keressük. A Verona velük ellentétben öt meccs óta veretlen.

Érdekesség, hogy Veronában és Parmában is a 19. és 34. percben talált be a hazai csapat, de Veronában Pazzini harmadik gólja "belerondított" a képbe.

Serie A, 21. forduló

Parma–Udinese 2-0 (Gagliolo 19., Kulusevski 34.)
Sampdoria–Sassuolo 0-0
Hellas Verona–Lecce 3-0 (Dawidowicz 19., Pessina 34., Pazzini - 11-esből 86.)

később

18.00: Roma–Lazio
20.45: Napoli–Juventus

Korábban

Brescia–Milan 0–1 (Rebic 71.)
Torino–Atalanta 0–7 (Ilicic 17., 53., 54., Gosens 29., D. Zapata 45+1., Muriel 86., 88. – az elsőt 11-esből)
SPAL–Bologna 1–3 (Petagna 23. – 11-esből, illetve Vicari 24. – öngól, Barrow 59., Poli 63.)
Fiorentina–Genoa 0–0
Inter–Cagliari 1–1 (L. Martínez 29., illetve Nainggolan 78.)