FA Kupa: kis híján elaludt az Arsenal - videó

Az Arsenal egy félidőn keresztül remek futballal rukkolt elő a Bournemouth otthonában és kétgólos előnyt szerzett, a találkozó végére viszont nagyon leeresztett.

Fotó: Mirror

Utolsóként a Bournemouth és az Arsenal léptek pályára az FA Kupa negyedik körében, hogy eldöntsék, ki juthat a legjobb tizenhat közé és mérkőzhet meg a Porthsmouth-szal. Az Ágyúsok remekül kezdték a találkozót és igen gyorsan előnybe kerültek. Egy remek támadás végén - amely során minden egyes londoni labdarúgó hozzáért a labdához anélkül, hogy hazai futballista elcsente volna - Martinelli tálalt a tizenhatoson belül Bukayo Saka elé, a szélső pedig nagy erővel bombázott a léc alá, Mark Travers kapus ugyan beleért a sistergős lövésbe, de esélye nem volt a hárításra.

Mikel Arteta csapata egyértelműen uralta az első félidőt, sorra alakították ki a helyzeteket, a játékrész derekán pedig Edward Nketiah megduplázta a londoniak előnyét, egy végletekig kijátszott akció végén húzta be a mattot és pofozta az üres kapuba a labdát.

A szünet után életjeleket mutatott a Bournemouth is, volt olyan periódusa a második félidőnek, amikor mezőnyfölényben is futballoztak a hazaiak, de sokáig nem volt komoly sanszuk a gólszerzésre. Shkodran Mustafi sérülése és ápolása miatt azonban a játékvezető nyolc perc hosszabbítást rendelt el a rendes játékidő végén, amit a csereként pályára lépő Sam Surridge köszönt is szépen és egy mélységi beindulás végén szépíteni tudott.

Bár a hazaiak még megpróbálkoztak az egyenlítéssel és a megismételt mérkőzés kicsikarásával, ez végül nem jött össze nekik, az Arsenal jutott az FA Kupa ötödik körébe.