NBA: oktattak a nyugati kicsik, karriernapot tartott Middleton

A Memphis Grizzlies a Denver Nuggets, a Phoenix Suns a Dallas Mavericks csapatát simázta le. A Milwaukee támadójátékára lassan elfogynak a szavak.

Fotó: CBS

Szinte már el is felejtették Charlotte-ban, milyen a győzelem íze, a Hornets ugyanis legutóbb január negyedikén tudott meccset nyerni. Azóta sorozatban nyolc vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni Terry Rozierék, azonban ez a negatív széria a New York Knicks ellen megszakadt. A Knicks az első félidőt kézben tartotta, de az utolsó negyedre már Charlotte előnnyel fordultak a csapatok és innen már nem is hibázta el a ziccert a hazai csapat. Rozier egy masszív 30 pontos estét zárt, mellé pakolt tíz lepattanót is, de Cody Zellernek és Willy Hernangomeznek is összejött a dupla-dupla. New York-i részről Marcus Morrist és Julius Randle-t érdemes kiemelni, előbbi 23, utóbbi 24 pontot szerzett.

Először játszottak mérkőzést Kobe Bryant tragikus halála óta a legenda szülővárosában, Philadelphiában és mint minden más csarnokban a csapatok itt is megemlékeztek az elhunyt klasszisról. A 76ers centere, Joel Embiid Bryant tiszteletére 24-es mezben játszott, a hazaiaknak pedig sikerült győzelemmel tisztelegniük a város hőse előtt. Embiid kisebb sérülése miatt csupán bő 26 percet töltött a parketten, ez idő alatt viszont nem tétlenkedett, 24 ponttal, tíz lepattanóval és egy bődületes blokkal járult hozzá csapata sikeréhez. A Warriors nem adta könnyen magát, egy rövid periódusban még a harmadik negyedben is vezettek, de végül a Philadelphia érvényesítette a papírformát. A Warriors legeredményesebb játékosa a 28 pontos D`Angelo Russell lett.

Hétmeccses nyeretlenségi szériát szakított meg legutóbb a Cleveland Cavaliers a Detroit ellen, a New Orleans viszont átgázolt rajtuk. A Pelicans a harmadik negyedben már 22 ponttal is vezetett, semmi nem veszélyeztette a győzelmüket ezen az estén. A továbbra is perclimiten tartott 1/1-es Zion Williamson ezúttal már közel 30 percet töltött a parketten, most 14 pontot és kilenc lepattanót tett a közösbe, a Pelicans szekerét Brandon Ingram és Jrue Holiday húzták igazán: Holiday 28, Ingram 24 pontot szórt és mindketten hatvan százalék fölötti mezőnyszázalékkal dolgoztak. Bár a Pelicans lemaradása még mindig nagy az utolsó nyugati playoff pozícióban tartózkodó Memphishez képest, az elmúlt hetekben mutatott játékukra mindenképpen építhetnek a jövőben.

Nyolc napon belül másodszor győzte le az Atlanta Hawks csapatát a címvédő Toronto Raptors, ráadásul ezúttal igen simán. A vendégek egy pillanatig sem vezettek a mérkőzésen, míg a Raptors előnye már kettő híján harminc pontra is rúgott. A kanadaiak kulcsemberei hozták a szokásos stabil teljesítményt, Pascal Siakam és Serge Ibaka 24-24 ponttal zártak, miközben Kyle Lowry egy 12 pontos, 11 asszisztos teljesítménnyel rukkolt elő. Lowry ráadásul franchise-rekordot döntött, most már övé a legtöbb gólpassz a Raptors történetében, a spanyol José Calderon rekordját adta át a múltnak. Üröm lehet az örömben, hogy Marc Gasol mindössze 16 és fél percet töltött a parketten és combhajlító-sérülés miatt már vissza sem tudott térni.

Fontos rangadót nyert meg Miamiban a Boston Celtics, amely szinte végig a kezében tartotta a mérkőzést. A Heat vesztét többek között a gyenge triplázás okozta, a hazaiak a hárompontosaik 25 százalékát juttatták a bostoni gyűrűbe. Oroszlán részt vállalt a Celtics győzelméből Gordon Hayward, aki 70 százalék fölötti hatékonysággal pakolt fel a táblára 29 pontot, és csupán egy lepattanó hiányzott neki a dupla-duplához. Jaylon Brown 25 ponttal járult hozzá a sikerhez, ami még úgy is összejött, hogy Kemba Walkernek meglehetősen rossz napja volt, 19 rádobásából csak 5 talált célba. A Celtics sikerével fél meccsnyire csökkentette hátrányát a keleti konferenciában a harmadik Heattel szemben.

Érdemes egyre komolyabban venni a nyugati nyolcadik Memphist, a Grizzlies most a nyugati nagymenőnek számító Denvert fektette két vállra, nem is akárhogy. A Nuggetsnek nem osztottak lapot ezen az estén, a Memphis egyetlen másodpercig sem volt hátrányban a találkozón, és ahogy azt már megszokhattuk tőlük az elmúlt hetekben, látványosabbnál látványosabb megmozdulásokkal színezték a játékot. Az Év újonca címre egyre jogosabban pályázó Ja Morant ezen az estén "csak" 14 pontot szerzett, de Jonas Valanciunas és Dillon Brooks megtolta a csapatot, a litván center 23 pontos 12 lepattanós dupla-duplát szállított, Brooks pedig 24 ponttal vette ki a részét a sikerből. A Grizzlies a sikerrel egyetlen győzelemre van az ötven százalékos mérlegtől és kezd egyre komolyabb előnyt kiépíteni az üldözőkkel szemben.

Nem igazán akar összeállni a washingtoni védekezés, nem is olan régen a Toronto szórta meg 140 ponttal a Wizards-t, most pedig a keleti első Milwaukee húzta el a fővárosiak nótáját alaposan. A Bucks már a félidőben 88 pontnál járt, amivel megdöntötték a franchise-rekordot, a második félidőre azért "visszavettek", így "csak" 151 pontra futotta. A Giannis Antetokounmpo nélkül felálló Bucks nyerőembere a brutális formában kosárlabdázó Khris Middleton volt, aki karriercsúcsot jelentő 51 pontot rámolt be a washingtoni gyűrűbe, 26 mezőnykísérletéből 16 volt sikeres, tíz hárompontos kísérletéből pedig 7 is célba ért. Middleton teljesítménye mellett szinte eltörpül csapattársának, Eric Bledsoe-nak a performansza, aki egy "csekély" 34 pontos, 10 gólpasszos dupla-duplával csekkolt ki a meccsből. A Wizardsot Bradley Beal igyekezett meccsben tartani, de nem sok sikerrel: a Washington dobóhátvédje 47 ponttal zárt, viszont 31 rádobás kellett neki mindehhez.

Pokolian nagy pofont osztott ki a Dallasnak a Phoenix, Devin Bookerék valósággal megsemmisítették a második félidőben a texasi gárdát, a Suns végül úgy nyert 29 ponttal, hogy volt már közte egy híján negyven is. A hazaiak a harmadik negyedben franchise-rekordot jelentő 48 pontot szereztek, ekkor törték meg igazán az addig sem acélos dallasi ellenállást. A Mavericks a játék minden elemében alulmaradt, csúnyán elveszítették a lepattanó-csatát (34-19), a triplavonalon túlról pedig éppen csak 21 százalékos pontossággal dolgoztak, miközben a Suns 43 százalékkal szórta a hárompontosokat. A siker fő letéteményese Deandre Ayton volt, a Phoenix centere 31 pontot tett hozzá a Suns teljesítményéhez, de Devin Bookernek is megszaladt a keze, a phoenixi dobóhátvéd 32 pontot szerzett. A Suns sikerével már csak egy meccses lemaradásban van a nyugati kilencedik San Antonio mögött.

A Los Angeles Lakers-Los Angeles Clippers mérkőzést Kobe Bryant halála miatt elhalasztották.