NBA: sorozatban negyedszer nyert a Houston, könnyedén győzött a Milwaukee – videó

A nyugati éllovas Los Angeles Lakers otthonában aratott magabiztos győzelmet a Houston Rockets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga csütörtöki játéknapján.

Fotó: Houston Chronicle

Nagyszerűen indult a rangadó, hiszen az első félidő olyannyira szoros volt, hogy a szünetre 63-63-as döntetlennél vonulhattak a felek. A harmadik negyedben aztán továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat, de a Houston négy ponttal behúzta a játékrész, majd mivel az utolsó felvonást is megnyerte hattal, így 121-111-re legyőzte a Los Angeles Lakerst. A Rockets győzelmében nagy szerepet játszott Russell Westbrook, aki 41 pontot, nyolc lepattanót és öt asszisztot jegyzett.

A keleti konferencia élén álló Milwaukee könnyedén verte hazai környezetben a Philadelphiát. A házigazda az első negyedben volt, hogy öttel is ment, de a játékrész végére már a 76ers vezetett 26-22-re. Ennek ellenére a nagyszünetre már hárompontos hazai előnynél vonulhattak a felek, majd a harmadik negyedben az előny 12 pontra nőtt. Végül az utolsó felvonásban egy pontot tudott hozni ellenfelén a Philadelphia, így 112-101-es győzelmével idei 44. sikerét aratta a Bucks. A hazaiak legeredményesebb játékosa a maga 36 pontjával, 20 lepattanójával és hat asszisztjával Giannis Antetokounmpo lett.

Az utolsó negyedben fordítva győzött sorozatban harmadjára a New York Knicks az Orlando ellen. A rájátszásért küzdő Magic már az első negyedben 11 pontos hátrányba került, viszont az utolsó 12 percre már hétpontos előnyre tett szert a vendég gárda. Végül hiába vezetett egészen 96-93-ig az Orlando, az utolsó percekben fordított a Knicks, amely így 105-103-ra diadalmaskodott.

A Chicago otthonában tért vissza a győzelem útjára a New Orleans. A vendégeknek már a pontokban gazdag első félidőben sikerült előnyt kiharcolniuk, majd miután 31-19-re megnyerték a harmadik negyedet az utolsó 12 perc előtt már 22-vel vezettek. Végül utolsó felvonásban a Chicago nagyot hajrázott, de fordítani nem sikerült, így 125-119-re győzött a Pelicans.

Harmadik vereségét szenvedte el egyhuzamban a San Antonio Spurs idegenben, ezúttal a Portland otthonában. A vendégek nagyszerűen kezdték az első 12 percet, hiszen 35-27-re behúzták a játékrészt, de a félidőre csupán egy pontra apadt az előnyük. A harmadik negyedben aztán öt ponttal igaz növelni tudta előnyét a Spurs, de végül a Trail Blazers felállt, és 125-117-re behúzta a találkozót.

Az All-Star keretek:

Ezekben az összeállításokban fog pályára lépni LeBron James és Giannis Antetokunmpo csapata a magyar idő szerint február 17-én megrendezésre kerül All-Star gálán.