NBA: idegenben nyert a Toronto, otthon győzött a Boston és az Utah

Egyedül a Toronto volt képes idegenben legyőzni ellenfelét az észak-amerikai profi kosárlabdaliga pénteki játéknapján.

Fotó: Raptors HQ

A címvédő nagyszerűen kezdett az Indiana otthonában, de a félidőre az ötpontos előnye egy pontra apadt. A harmadik játékrészben aztán hárommal, majd az utolsóban öttel ismét nyerni tudott a Raptors, így a Pacers 115-106-ra kikapott.

Nem sikerült felállnia a nagyszerű hajrázás ellenére sem az Atlantának Bostonban. A Celtics az első félidőt követően egy pontos hátrányban volt, de a harmadik negyedet 33-18-ra behúzva az utolsó 12 percre már 14 ponttal vezetett. Végül a Hawks nagyszerű végjátékot mutatott be, volt hogy feljött három pontra is, de 112-107-re kikapott.

Szoros mérkőzésen aratott győzelmet az Utah a Portland ellen. A Jazz az első félidő mindkét felvonását elvesztette, így a nagyszünetre a Trail Blazers 14 pontos vezetésénél vonulhattak a felek. A harmadik negyed végére aztán már hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy ponttal, így a döntést az utolsó játékrészre hagyták a csapatok. Ott aztán volt, hogy héttel is meglógott a házigazda Utah, de a Portland egyenlíteni tudott 112-112-nél, ennek ellenére végül 117-114-re kikapott a Trail Blazers. A hazaiak győzelmében nagy szerepet játszott Damian Lillerd, aki 42 pontja mellett hat lepattanót és hat asszisztot jegyzett.

Négy vesztes összecsapás után aratott tükörsima győzelmet a Phoenix a Houston ellen. A nagyszerű formában lévő vendégek, akik már négy mérkőzés óta veretlenek voltak már az első negyedben 20 pont hátrányba kerültek, miután 46-26-ra a Suns húzta be az első játékrészt. A félidőre aztán ezt a hátrányt tízpontosra faragta le a Rockets, de a második félidőt 62-36-ra behúzta a Phoenix, amely így a mérkőzést is megnyerte 127-91-re. A hazaiak legjobbja Kelly Oubre Jr. volt a maga 39 pontjával és kilenc lepattanójával, de Devin Booker is 33 ponttal, valamint kilenc lepattanóval és három assziszttal járult hozzá csapata győzelméhez.

Mindössze egy pont döntött a Washington és a Dallas között. A két csapat már az első félidőben is folyamatosan fej-fej mellett haladt, azonban akkor még a Mavericks jött ki győztesen, hiszen a nagyszünetre két pontos előnybe került. A fordulás után aztán a maradék két negyedet sikerrel vette a fővárosi együttes, így végül 119-118-ra diadalmaskodott a fővárosi együttes.

Nem okozott gondot a Memphis a Philadelphiának. A 76ers ellentmondást nem tűrően játszva az első három negyedet sikerrel vette, és 31 pontos előnyre tett szert, viszont az utolsó 12 percben 41-22-es vereséget szenvedett el. Ennek ellenére a mérkőzést végül behúzta a Philadelphia 119-107-re, így két mérkőzés után kapott ki ismét a Grizzlies.

Könnyedén nyert az Oklahoma a Detroit ellen. A házigazda OKC már az első félidőben öttel elhúzott, majd a fordulás után a harmadik negyedet is behúzta öttel. Az utolsó játékrészben aztán igaz hárompontos győzelmet aratott a Pistons, de az Oklahoma City Thunder így is 108-101-re diadalmaskodott.

Magabiztos győzelmet aratott a Miami ellen a Sacramento. A hazai parkettán pályára lépő Kings végig fölényben játszott, és mind a négy negyedet behúzta, így végül 105-97-re győzött a Heat ellen.