NBA: ismét történelmet írt a Raptors, ismét leolvadt a Spurs

A címvédő első kanadai major csapatként szerzett zsinórban 15 győzelmet, a San Antonio ezúttal 23 pontos előnyt adott el.

Fotó: sports.inqurier.net

Végig kézben tartotta a Detroit elleni mérkőzést a Charlotte, végül tizeneg ponttal kerekedtek felül az immáron Andre Drummond nélkül felálló Detroiton. Finoman fogalmazva sem ez volt a szezon leglátványosabb mérkőzése, egyik csapat sem érte el a kilencven pontot, ez pedig ritkaság számba megy a modern kori NBA-ben.

Kiélezett végjátékot hozott az Indiana és a Brooklyn összecsapása, de összességében is végig szoros mérkőzést játszottak a csapatok. A találkozó során egyik fél sem vezetett nyolc pontnál nagyobb különbséggel, az utolsó fél percre pedig kétpontos Pacers-előnnyel fordultak a felek. Ekkor érkezett Joe Harris és elsüllyesztett egy triplát, amire még volt válasza az Indianának, ám Spencer Dinwiddie - a szezonban nem először - az utolsó pillanatokban eldöntötte a találkozót. Bár Malcolm Brogdonnak még maradt egy dobása a dudaszó előtt, ezt a kísérletet viszont nagyon elmérte az Indiana játékosa, így a Nets fontos győzelmet zsebelt be.

Fordulatos mérkőzést nyert meg az Orlando az Atlanta ellen, pedig Trae Young ismét megmutatta, miért is választották be az All-Star kezdőcsapatba. A Hawks üdvöskéje 29 ponttal rukkolt elő, ám ez most kevésnek bizonyult a győzelemhez. A floridai gárda kíméletlenül tüzelt a triplavonalon túlról, szezoncsúcsot jelentő tizennyolc hárompontost süllyesztettek el az atlantai gyűrűben.

Első mérkőzését játszotta le a Minnesota színeiben a Gloden State Warriorstól elcserélt D`Angelo Russell és nem is sikerült rosszul az antréja, azonnal 22 ponttal jelentkezett. A Raptors játékára viszont nem volt ellenszere a Timberwolvesnak, kifejezetten a kanadaiak kezdő ötöse volt elemében. Pascal Siakam 34 ponttal vette ki a részét a torontói sikerből, míg Kyle Lowry 27 pontos, 11 gólpasszos dupla duplát szállította, de OG Anunoby is dupla duplával járult hozzá a hazaiak sikeréhez. A Toronto zsinórban 15. mérkőzését nyerte meg, ezzel pedig minden major sportot figyelembe véve ők az első kanadai alakulat, akinek ilyen hosszú sikerszériát sikerült építeni.

Ráijesztett a Giannis Antetokounmpót nélkülöző Milwaukee Bucksra a Sacramento, a kaliforniai gárda a negyedik negyednek még előnnyel vághatott neki. Az utolsó felvonásban aztán érvényesült a papírforma, az All-Starba választott Khris Middleton vezetésével pedig szezonbeli 46. győzelmét könyvelte el a Bucks. Middleton 28 pontot, 11 lepattanót és 8 gólpasszt gyűjtögetett össze szűk 34 perc alatt, érdemes kiemelni továbbá Eric Bledsoe teljesítményét is, aki csapattársához hasonlóan 28 egységgel zárt.

A Utah Jazz kiélezett rangadót nyert legutóbb a Houston ellen, ez pedig szemmel láthatóan lendületet adott a Salt Lake City-i gárdának. A Jazz már 23 ponttal is vezetett a továbbra is a sérült Luka Doncic nélkül felálló Dallas ellen, de a Mavericks nem adta fel és a hajrára sikerült négy pontra csökkenteniük a hátrányt. A szlovén játékmester hiányában Tim Hardaway Jr. és Kristaps Porzingis húzta a texasiak szekerét előbbi 33 utóbbi 28 pontot tett hozzá csapata teljesítményéhez. A Utah győzelmét a kiváló csapatjáték alapozta meg ezúttal is, öten is kétszámjegyű pontszámig jutottak és az elmúlt hetek gyengélkedései után úgy tűnik, ismét kezd magára találni a csapat.

A San Antonio Spurs a harmadik negyedre 23 pontos előnyt épített ki Denverben, ami aztán pillanatok alatt kártyavárként omlott össze. A texasiak idén nem elszőrö mutattak be hatalmas leolvadást, Greg Popovich pedig kezdhet aggódni, ugyanis a Spurs 23 éve nem játszott le olyan szezont, ahol kevesebb győzelmet zsebeltek volna be, mint ahány vereségük volt, most viszont 22-31-el állnak és az elmúlt évtizedek legrosszabb idényét futják. Mindez persze mit sem von le a Denver érdemeiből, amely zsinórban negyedik meccsét nyerte meg. Ezen az estén a kispad segítette ki a kezdő ötöst, Paul Millsap 22, Monte Morris 16 pontot tett hozzá a padról a Nuggets teljesítményéhez.

Papírforma győzelmet aratott San Franciscóban a Miami Heat, ami rá is fért a floridai gárdára, hiszen az előző három találkozójukat elveszítették és kisebb gödörbe kerültek. A találkozó pikantériáját Andre Iguodala visszatérése szolgáltatta, a Memphistől Miamiba költöző játékos három bajnoki címet nyert a Warriors-szal az elmúlt években és először lépett parkettre egykori együttese ellen. Bár egyelőre csupán szűk tizenhét percet kapott és csupán kettő pontig jutott, jelenlegi csapata könnyedén hozta a győzelmet. A Heat legjobbja Jimmy Butler volt, a kiscsatár 21 pontos, 10 lepattanós dupla duplát teljesített.

Semmilyen gondot nem okozott a Los Angeles Lakersnek a Phoenix Suns legyőzése, a második negyed közepétől már csupán annyi volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség. Anthony Davis 25 ponttal és 10 lepattanóval rukkolt elő, Rajon Rondo pedig legszebb napjait idézve ötből négy triplát vágott be. A Lakersnél ezen az estén szépen eloszlottak a terhek, hatan is tíz pont fölé jutottak és már hárommeccses az előnyük a nyugati konferencia élén.