Erste Liga: elvesztette veretlenségét a Ferencváros a középszakaszban

Négy mérkőzés után szenvedett vereséget a fővárosi együttes a magyar jégkorongliga középszakaszában.

Fotó: Nagy Gergő/DAB

A Dunaújvárosban vendégeskedő ferencvárosiak már az első játékrészben háromgólos hátrányba kerültek. A hátralevő két játékrészben aztán igaz egy-egy gólt tudott szerezni a zöld-fehér gárda, de az egyenlítés nem sikerült, így az Acélbikák 5-4-re győzedelmeskedtek, így elszenvedte első vereségét a középszakaszban a Ferencváros.

A másik felsőházi mérkőzésén 2-0-ra is vezetett a Csíkszereda a Brassó otthonában, azonban a házigazda Daniel Tranca, és Brown Jared találatával egyenlíteni tudott az utolsó harmadban. A hosszabbításban aztán 3:19-ig kellett várni a mindent eldöntő gólra: Molnár Zsombor vette be Adorján Ors kapuját, így 3-2-re diadalmaskodott a Brassó.

Az alsóházban a második helyen álló Újpest az utolsó Vasast fogadta. Az első harmad igaz nem hozott gólt, de Sikorcin László és Rafaj Attila találatával a 39. percben már kettővel ment a lila-fehér együttes. Igaz 40 másodperccel a második 20 perc vége előtt még Páterka Bence, de mivel még további hármat lőtt az utolsó felvonásban az Újpest, így végül 5-1-re diadalmaskodott a házigazda.

Jereme Tendler okozta a Fehérvári Titánok vesztét a Gyergyói HK ellen. Az erdélyi együttes már az első 20 percben előnybe került a kanadai találatával, majd miután a második harmad 14. percében Almási Márk szépíteni tudott a vendégek légiósa ismét vezetést szerzett a Gyergyónak. Az utolsó játékrészben aztán Andreas Valdix is betalált Jereme Tendler passzát követően, így 3-1-re diadalmaskodott a Gyergyói HK.