Férfi kézilabda BL: elúszott a veszprémi csoportelsőség lehetősége

A Telekom Veszprém egygólos vereséget szenvedett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a mérkőzés nagy részében precízen kézilabdázó THW Kieltől.

A németek úgy léphettek pályára szerda este, hogy amennyiben legyőzik a magyar bajnokot, úgy két fordulóval a csoportkör vége előtt bebiztosítják csoportgyőzelmüket, egyúttal kiharcolják a nyolcaddöntős párharc kihagyását, a Veszprémnek viszont mindenképpen nyernie kellett volna Németországban, hogy életben tartsa csoportgyőzelemről szövögetett álmait.

A hazaiaknál egy igen fontos játékosára nem számolhatott Fili Jícha vezetőedző, a Kielnek a sérült Patrick Wienczek nélkül kellett felvennie a versenyt a Veszprémmel. A mérkőzés, ahogy azt várni lehetett, kiélezett küzdelmet hozott, ám a magyar bajnok egy hajszálnyival jobban kezdett. Vuko Borozan, akárcsak a hétvégén Portóban remek lövőformával nyitott, első három átlövéséből három is a német kapuban kötött ki, s bár egy lerántásért egy kétperces büntetést is begyűjtött, az első tíz perc után 6-4-re vezetett David Davis csapata.

A védekezésben rendre odaértek a sáncok a német lövésekre, sikerült néhány könnyű gólt is szereznie a bakonyiaknak, a 12. percben ráadásul Domagoj Duvnjak igen közel került ahhoz, hogy piros lappal kiállítsák, az Európa-bajnokság legértékesebb játékosa ugyanis alaposan odatörölt Rasmus Lauge orra alá. A horvát klasszis végül megúszta egy kétperces büntetéssel, ám az emberelőnyből nagyon rosszul jött ki a magyar csapat. A Kielnek sikerült a veszprémi fórt 0-0-ra kihoznia, sőt, Mirsad Terzic kiállítása miatt azonnal fórba is kerültek és kíméletlennek bizonyultak.

Egy gyors 3-0-s rohanással megfordították a mérkőzést, Mackovseknek egy hétperces veszprémi gólcsendet sikerült megtörnie 9-8-nál. A németek egyre magabiztosabban kézilabdáztak, a támadásaikat a végletekig kijátszották, a Veszprém pedig nem igazán találta meg az ellenszerét a kieli akcióknak. Sem Cupara, sem a később a helyére beszálló Sterbik Árpád nem tudott érdemben hozzátenni védéseivel a csapat teljesítményéjez, 12-10-nél pedig először vezetett kettővel a német gárda.

David Davis időkérése a legjobb ütemben jött, szinte varázsütésre felkeményedett a magyar védekezés, és egy 3-0-s rohammal kiegyenlített a Veszprém, a szünetben 15-15 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben rákapcsolt a Kiel, a Veszprém pedig semmit sem tudott kezdeni a németek beállójátékával, Niclas Ekberg és Hendrik Pekeler megállíthatatlanul lőtte sorra a góljait. Míg veszprémi oldalon gyenge lövések és pontatlanság jellemezte a támadásokat - amihez persze nagyban hozzájárultak Niklas Landin védései -, addig hazai részről minden összejött, 21-17-nél pedig eldőlni látszott a mérkőzés. Innen még kétszer is sikerült látótávolságba kerülnie a bakonyiaknak, de befogniuk már egyszer sem sikerült a riválist.

Bár a Kiel a találkozó utolsó nyolc és fél percében nem szerzett gólt, védekezésével elvette a veszprémi győzelem esélyét, s bár Borozan kezében még ott volt az utolsó másodpercekben a döntetlen lehetősége, végül Landin kezei között elhalt. A Kiel oda-vissza legyőzte a magyar bajnokot és már biztosan megnyerte csoportját, a Veszprémnek viszont még meg kell küzdenie azért, hogy meg tudja tartani a második helyet és egy papíron könnyebb riválissal kelljen megmérkőznie a nyolcaddöntőben.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak svéd jobbszélsője, Niklas Ekberg volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt dobott. Csapattársai közül Hendrik Pekeler hét találattal zárt, a veszprémieknél Vuko Borozan és Andreas Nilsson ötször volt eredményes.