Erste Liga: közelebb került a Ferencvároshoz és a Dunaújvároshoz a Brassó

Könnyedén, 4-1-re győzte le a Debrecent a Brassó a magyar jégkorongliga középszakaszának felsőházában.

Fotó: ASC Corona Brassó

A debreceniek már az első harmadban 14:06-nál előnybe kerültek Molnár Dávid gólját követően, azonban a második játékrész végére Gliga Roberto duplájával, valamint Molnár Zsombor találatával már 3-1-re vezetett a Brassó. A házigazda aztán 35 másodperccel a vége előtt még Nelson Armstrong révén növelni tudta előnyét, így 4-1-re diadalmaskodott a Brassó.

Az alsóházban szoros mérkőzésén aratott győzelmet a Hokiklub Budapest ellen a Gyergyói HK. A vendég együttes már a második percben hátrányba került Petres Tivadar gólját követően, azonban a második harmad negyedik percében Jereme Tendler egyenlíteni tudott. Végül mivel nem született már több találat a rendes játékidőben, így következhetett a hosszabbítás, ahol mindössze 11 másodperc alatt Mitch Jones megszerezte a győzelmet a Gyergyói HK-nak.