Bitalon vb: norvég győzelem női sprintben is

A norvég Marte Olsbu Röiseland sikerével zárult a nők sprintversenye az olaszországi Antholzban rendezett biatlon világbajnokságon.

Bár a tavalyi svédországi világbajnokság első három helyezettje nem indult, de így is kiváló mezőnnyel rendezték meg az idei vb első egyéni versenyszámát. A nők sprintversenyét végül a norvég Marte Olsbu Röiseland nyerte, aki így máris duplázott Antholzban, hiszen a győztes norvég vegyes váltónak is tagja volt. A 30 éves klasszis első alkalommal lett egyéniben a világ legjobbja. Második helyen az amerikai Susan Dunklee végzett, aki lövőhiba nélkül teljesítette a 7,5 kilométeres távot. A dobogó harmadik fokára a cseh Lucie Charvátová állhatott fel. A magyar induló Pónya Sára a 99. helyen végzett.