Kerekesszékes vívó-vk: újabb két magyar érem Egerben

A csütörtöki három után pénteken újabb két érmet szereztek a magyarok a kerekesszékes vívók egri világkupa-versenyén.

Fotó: origo.hu

Osváth Richárd (A kategória) - aki a nyitónapon kardban győzött - tőrben is a legjobbnak bizonyult. Az elődöntőben az ukrán Andrij Demcsukot 15-5-re, a döntőben pedig az olasz Emanuele Lambertinit 15-8-ra verte.

A női kardozóknál a B kategóriában Mező Boglárka bronzérmet nyert úgy, hogy a legjobb négy között mindössze kéttusos, 15-13-as vereséget szenvedett a későbbi győztes ukrán Olena Fedotától. Az A kategóriában, ugyanebben a fegyvernemben Veres Amarilla ötödik, Hajmási Éva hetedik lett - a viadal honlapja szerint.

A másfél éven át tartó paralimpiai kvalifikációs sorozatból még három állomás van hátra, ezek közül az első a magyarországi vk. Ezután lesz még egy Sao Paulóban, majd következik az Európa-bajnokság. Nemcsik Zsolt szakágvezető hét magyar tokiói résztvevővel számol, közülük ötnek már biztos a helye.