NBA: dupla hosszabbítás döntött a Celtics-Clippersen, szoros meccset nyert az OKC

Balázs Dávid

274 pontos mérkőzésen nyert a Boston, míg a Thunder a második negyedének köszönheti a győzelmét.

Fotó: celticsblog.com

Sem a színvonalra, sem az izgalmakra nem panaszkodhattunk a Boston Celtics-Los Angeles Clippers rangadón. Jól jellemzi a találkozó szorosságát, hogy tíz pontnál nagyobb különbség egyik oldalon sem volt és oda-vissza változott a vezető kiléte, s nem csak a rendes játékidőben, hanem a hosszabbításban is. A negyedik negyed hajrájában mindkét együttesnek volt nagyon fontos eladott labdája, hibája, de az utolsó percben a nemrég leigazolt bostoni Marcus Morris triplája küldte hosszabbításra a feleket. Az első hosszabbítás inkább a Clippersnek állt, de Tatum dobásaival az utolsó percben fordított a Boston, amire vendég oldalról érkezett egy tripla válaszként. A második hosszabbításra viszont már csak a hazaiknak maradt elég ereje. A Smart-Tatum páros kosaraival ismét meglépett a Boston, majd Gordon Hayward eldöntötte a párharcot. A Celtics közelít a keleti második Torontóhoz és 38-16-tal, 70%-os mérleggel mehet a pihenőre.

A szezon során negyedszer találkozott az OKC a Pelicansal és ezúttal is a Thunder nyert. A mérkőzésen 22-szer változott a vezető kiléte és 12-szer volt egál az állás, úgyhogy várható volt a szoros végjáték, annak ellenére is, hogy a vendégek már 13 pontos előnyben is játszottak. A Pelicans 111-110-es vezetésénél Danilo Gallinari remek dobásai kellettek végül ahhoz, hogy maga javára fordítsa a párharcot az OKC. A vendégek egyedül a második negyedet húzták be, mégis elégnek bizonyult ez nekik a győzelemhez.