Premier League: nem bírtak egymással a Farkasok és a Rókák

Balázs Dávid

A Premier League 26. fordulójának pénteki mérkőzésén gólnélküli döntetlen született.

Fotó: 90min.com

Ez az eredmény koránt sem meglepő annak fényében, hogy a két csapat augusztusi meccse sem hozott gólt, igaz, tavaly a Wolverhampton otthonában nem kímélték egymást a felek és hét gólt is láthattunk. Ismerve viszont a két együttes játékát, inkább az az eredmény volt a meglepetés kategória, mint a mai.

Az első félidőben a Leicester mezőnyfölényben játszott, ám ez már megszokott a Wolves találkozóin. A Farkasok előszeretettel rendezkednek be védekezésre az első játékrészben, viszont a fordulást követően életveszélyesek tudnak lenni. Ezúttal viszont hiába egyenlítődött ki a játék a második félidőben, a csapatok kevésszer találták el a kaput, mindösszesen egyszer-egyszer. Az utolsó negyedórát már emberhátrányban játszotta le a Leicester Choudhury kiállítása miatt, s hiába erősített előre a Wolverhampton, a győzelmet már nem tudta kiharcolni Santo Espirito együttese.

A Wolves zsinórban második 0-0-s döntetlenjét játszotta, amivel a hetedik, míg a Rókák maradtak a harmadik helyen.

korábban

Sheffield United–Bournemouth 2–1 (Sharp 45+2., Lundstram 84., ill. Wilson 13.)
Everton–Crystal Palace 3–1 (Bernard 18., Richarlison 59., Calwert-Levin 88., ill. C. Benteke 51.)
Brighton–Watford 1–1 (Mariappa 78. – öngól, ill. Doucouré 19.)