NB I: először kapott ki a Debrecen, először nyert a ZTE idén

Hiába futballozott harminc percig jobban a a Mezőkövesdnél, sima vereséget szenvedett a Debrecen. Hátrányból állt fel az Újpest ellen a ZTE.

Fotó: dvsc.hu

OTP Bank Liga, 21. forduló

Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-3 (0-2)

Debrecen, 3020 néző, v: Bognár
Gólszerző: Trujic (91.), illetve Pillár (29.), Zivzivadze (38.), Silye (48.)
Sárga lap: Habovda (61.), Garba (80.), illetve Besirovic (45.), Nagy D. (60.)
DVSC: Kosicky - Habovda (Baráth, 71.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Csősz (Garba, 46.), Kusnyír - Bódi, Szécsi, Varga K. (Trujic, 61.) - Adeniji
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Neszterov, Pillár, Vadnai (Silye, 46.) - Karnyicki, Berecz - Cseri (Vajda, 75.), Besirovic, Nagy D. (Jurina, 84.) - Zivzivadze

A Debrecen Vitelki Zoltánnal még nem szenvedett vereséget és a Mezőkövesd elleni mérkőzést is igen jól kezdte a hajdúsági csapat. Az első fél órában egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, Szappanosnak több bravúrt is be kellett mutatnia. A mezőkövesdiek kapusa előbb a százszázalékos helyzetben kilépő Szécsi elől ujjheggyel halászta el a labdát, majd Bódi lövését tolta szögletre a bal kapufa mellől. Hiába a debreceni labdabirtoklási fölény, a Mezőkövesd az első valamire való helyzetét gólra váltotta, ez pedig teljesen megroppantotta az addig jól kombináló debrecenieket. Még a szünet előtt megduplázta előnyét a borsodi gárda, Besirovic a leshatárról - talán egy picit mögüle - lépett ki és ajtó-ablak ziccerbe hozta Zivzivadzét. Vitelki Zoltán a szünetben egy támadóbb szellemű felállásban küldte pályára csapatát, de a Mezőkövesd egy gyors góllal minden nyitott kérdést lezárt, a csereként beálló Silye szerezte meg a harmadik vendég találatot. A Debrecen a tetemes hátrány ellenére sem adta fel, nagyobb sebességre kapcsolt, több veszélyes támadást is vezetett, ám ahogy telt az idő, a hazaiak lendülete alábbhagyott, és bár a hosszabbításban sikerült szépíteniük, a pontszerzésre nem volt esélyük.

Zalaegerszegi TE-Újpest FC 2-1 (1-1)

ZTE Aréna, 3089 néző, v.: Iványi
Gólszerzők: Radó (28., 72.), illetve Calcan (17.)
Sárga lap: Litauszki (44.), Nwobodo (60.), Bacsa (87.)
Zalaegerszegi TE: Demjén - Szépe, Lesjak, Bedi, Bolla - Katelarisz, Mitrovic - Stieber (Katanec, 67.), Radó, Bőle - Ikoba (Barczi,82.)
Újpest FC: Banai - Balázs B., Heris, Litauszki, Ristevski - Onovo, Nwobodo - Pauljevic, Rácz B. (Bacsa, 80.), Calcan (Csongvai, 58.) - Perosevic (Novothny, 63.)

Először ülhetett a kiesés ellen menekülő Zalaegerszeg kispadján Márton Gábor vezetőedző a bajnokságban. A bemutatkozása meglehetősen balul sült el, a zalaiak szerdán a Magyar Kupában kellemetlen vereségbe futottak bele a harmadosztályú Lipót otthonában, de a tavaszt kifejezetten pocsék formában kezdő Újpest ellen esély nyílt a javításra. A ZTE a 2020-as naptári évben még nem nyert mérkőzést, így akadt min kozmetikázniuk, ám a zalaegerszegiek kapusa a találkozó elején kis híján góllal ajándékozta meg az Újpestet, ám Onovo hatalmas helyzetben rontott. Ezzel együtt gyorsan előnybe kerültek a lila-fehérek, bő negyedóra elteltével érett góllá mezőnyfölényük, Calcan révén szerezte meg a vezetést a vendég gárda. Ezt követően hosszú percekig nem történt említésre méltó esemény, kissé bele is aludtak a felek a meccsbe, amikor szinte a semmiből egyenlített a ZTE Radó András góljával. Az újpestiek a zalaegerszegi egyenlítés után is veszélyesebben futballoztak, de a szünetig nem született újabb gól. A fordulás után sebességet váltott a ZTE, Banainak több bravúrt is be kellett mutatnia, hogy meccsben tartsa csapatát, de a 72. percben már ő is tehetetlennek bizonyult, Radó másodszor is túljárt az eszén. Az Újpestet megtörte a második hazai találat, nem is igazán tudtak helyzeteket kialakítani a hajrában, ezzel együtt az utolsó másodpercekben még megvolt az esélyük az egyenlítésre. A Zalaegerszeg rendkívül fontos győzelmet aratott és 2010. október 2-a után először győzte le az Újpestet bajnoki találkozón.

Puskás Akadémia FC-Kisvárda Master Good 3-1 (1-0)

Felcsút, 821 néző, v.: Bogár
Gólszerzők: Szolnoki (36.), Vanecek (66.), Urblík (75.), illetve Gosztonyi (81.)
Sárga lap: Urblík (47.), Vanecek (58.), illetve Protic (59.), Bumba (72.), Lucas (82.)
Piros lap: Ene (21.)
Puskás Akadémia FC: Hegedüs - Nagy Zs., Hadzsiev, Meissner, Szolnoki - Knezevic (Varga J., 77.), Slagveer (Sós, 83.), Plsek, Urblík - Vanecek (Mebrahtu, 86.), Gyurcsó
Kisvárda Master Good: Dombó - Protic, Ene, Theodorosz, Melnyik - Grozav, Bumba, Lucas, Sassá (Gosztonyi, 71.) - Tischler (Obradovic, 58.), Viana (Rubus, 25.)

Jó formában várhatta a Kisvárda felcsúti látogatását a Puksás Akadémia, amely legutóbbi négy mérkőzésén veretlen tudott maradni, hazai pályán viszont igen régen, még októberben tudott nyerni. A Kisvárda viszont öt nyeretlen idegenbeli bajnoki után szerzett volna pontot, de álmaik gyorsan szertefoszlottak. A mérkőzés 21. percben a vendégek román játékosa, Cornel Alexandru Ene buktatta a gólhelyzetben kilépő Slagveert, a játékvezető pedig idő előtt zuhanyozni küldte egy piros lappal. A kiállítás utáni szabadrúgást Gyurcsó Ádám még a keresztlécre lőtte, de a 36. percben megszerezték a vezetést a felcsútiak: Szolnoki Roland jobb oldali beadása kissé lecsúszott, de ezzel becsapta Dombó Dávidot, és a labda a kapus felett a hálóban kötött ki. A második félidő elején a Kisvárda is eltalálta a keresztlécet, majd a Puskás Akadémia gólját szabálytalanság miatt érvénytelenítették. A 66. percben Vaneceknek sikerült növelnie a hazaiak előnyét, kilenc perccel később pedig Urblík döntötte el végleg a találkozót, mindkét gólt Gyurcsó Ádám készítette előt. A 3-1-es végeredményt a csereként beállt Gosztonyi András alakította ki a 81. percben. A Puskás Akadémia fölényét jól mutatja, hogy tízszer találta el ellenfele kapuját, a Kisvárda viszont mindössze kétszer.

Diósgyőri VTK-Paksi FC 2-0 (1-0)

Diósgyőr, 3245 néző, v: Vad II
Gólszerző: Ivanovski (28.), Hasani (79.)
Sárga lap: Kelemen (34.), Lenzsér (38.), Szélpál (53.)
DVTK: Danilovic - Vági, Polgár, Brkovic, Sesztakov - Márkvárt (Egerszegi, 83.), Iszlai - Hasani, Rui Pedro (Molnár, 66.), Kiss T. - Ivanovski (Tabakovic, 72.)
Paks: Rácz - Lenzsér, Szélpál, Kelemen, Szabó J. - Osváth (Sajbán, 55.) - Kulcsár (Szendrei, 71.), Szakály D., Bertus, Balogh B. - Hahn (Windecker, 77.)

Egy héttel ezelőtt megszakadt a Diósgyőr tavaszi veretlenségi szériája a Debrecen ellen, így most mindenképpen szerettek volna hazai környezetben javítani a miskolciak. A találkozó kifejezetten jó iramban kezdődött, mind a hazai, mind a paksi kapu előtt alakultak ki veszélyes helyzetek, de alapvetően a miskolciak akarata érvényesült. Ennek eredményeként sikerült megszerezniük a vezetést Ivanovski találatával, a légiós zsinórban második mérkőzésen tudott eredményes lenni. A szünet után játékrendszert váltott a tolnai alakulat és gyakorlatilag térfelére szegezte a Diósgyőrt, mégis a DVTK-nak sikerült megszereznie a találkozó második találatát, amivel eldöntötte a három pont sorsát. A borsodi együttes két nyeretlenül megvívott bajnoki után nyert ismét, a Tolna megyeiek pedig egymás után második vereségüket szenvedték el.

Kaposvári Rákóczi FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-1)

Rákóczi Stadion, 1013 néző, v.: Andó-Szabó
Gólszerző: Lanzafame (6.)
Sárga lap: Szakály A. (23.), Tarasovs (76.), illetve Hidi (24.), Kesztyűs (75.)
Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics - Vachtler, Ur, Tarasovs, Fodor - Nagy J. (Nagy K., 78.), Szakály A., Nagy R., Csiki - Ádám, Balázs (Trebotic, 74.)
Budapest Honvéd: Tujvel - Ikenne-King (Uzoma, 78.), Kálnoki-Kis, Kamber, Lovric, Aliji - Gazdag (Nagy G., 78.), Hidi, Kesztyűs - Lanzafame, Moutari (Ugrai, 83.)

Nem hozott gólzáport a Budapest Honvéd kaposvári vendégjátéka, de Davide Lanzafame korai találata éppen elegendőnek bizonyult a fővárosiak számára a gőzelem bebiztosításához. Az olasz támadó egy remek egyéni megmozdulás után szerzett vezetést, és az esélyesebb Honvéd szinte végig kezében tartotta az irányítást az első félidőben. Egy rövid időszakban ugyan több területet hagyott riválisának, amely kisebb helyzeteket ki is dolgozott, de a fővárosiak teljesen megérdemelten mehettek előnnyel a pihenőre. A szünet után szűk negyedórára beszorította ellenfelét a hazai csapat, amely egy ziccerig is eljutott, a folytatásban azonban kiegyenlítettebbé vált a játék. A Honvéd nem erőltette a támadásokat, elsősorban az eredmény tartására törekedett, és végül sikerrel járt. A vendégek sorozatban harmadik meccsükön őrizték meg kapujukat a bekapott góltól, a somogyiak viszont zsinórban negyedik vereségüket szenvedték el és egyre kilátástalanabbnak tűnik a kiesés ellen folytatott harc.