Bundesliga: megint fontos pontokat bukott a Schalke (videó)

A Schalke 04 gól nélküli döntetlent játszott a Mainz ellen a német bajnokság 22. fordulójában, így hátránya tovább nőtt a BL-indulásért küzdő csapatokhoz képest.

Nem igazán várta jó formában a Mainz és a Schalke az egymás elleni összecsapást: a hazaiak a legutóbbi öt meccsükből csak egyet nyertek meg, míg a vendégek három forduló óta nyeretlenek voltak. Az első félidő nem is hozott túl magas szintű futballt, az egyetlen nagyobb esemény a schalkés Michael Gregoritsch helyzete volt 45 perc alatt. Fordulás után megint a vendégek támadtak, ám Weston McKennie  sem tudott gólt szerezni. Eseménytelen percek után a hajrában a Mainznak is adódott két lehetősége, de Robin Quaison  elől előbb a védők mentettek, majd a keresztlécet találta csak el. A végszót a Schalke mondhatta volna, ám McKennie mellé lőtt, így maradt a 0-0. A hazai csapatban Szalai Ádám 72 percet töltött a pályán korábbi csapata ellen. A legutóbbi négy meccsén csak három pontot szerző vendégcsapat hátránya egyre nő az élmezőnyhöz képest és már csak a hatodik helyen áll.

Bundesliga, 22. forduló

Mainz-Schalke 04 0-0

korábban

1. FC Köln–Bayern München 1–4 (Uth 70., ill. Lewandowski 3., Coman 5., Gnabry 12., 66.)

szombaton játszották

Augsburg–Freiburg 1–1 (Max 38., ill. Haberer 51.)
Hoffenheim–Wolfsburg 2–3 (Baumgartner 45., Kramaric 61. – 11-esből, ill. Weghorst 18., 51., 71. – az első kettőt 11-esből)
Paderborn–Hertha BSC 1–2 (Srbeny 51., ill. Boyata 10., Cunha 67.)
RB Leipzig–Werder Bremen 3–0 (Klostermann 18., Schick 39., Mukiele 46.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 2–3 (Gentner 7., Bulter 87., ill. Havertz 22., M. Diaby 84., Bellarabi 94.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 1–4 (Thommy 29., ill. Hofmann 22., Stindl 51., 71., Neuhaus 82.)

pénteken játszották

Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0 (Piszczek 33., Sancho 50., Haaland 54., Guerreiro 74.)