La Liga: a hajrában mentett pontot a Celta Vigo Madridban – videó

Értékes pontokat bukott el a Real Madrid, miután 2-2-es döntetlennel játszott a Celta Vigoval a spanyol élvonal 24. fordulójában.

Fotó: Real Madrid Twitter

A forduló zárómérkőzése rögtön meglepetéssel indult, hiszen a vendégek már a hetedik percben előnybe kerültek Fedor Smolov révén. A folytatásban aztán magasabb fokozatra kapcsolt a Real Madrid, de a 17. percben Casemiro, majd a 19.-ben Karim Benzema hibázott. A félidő vége előtt aztán majdnem érkezett a második gól, de Thibaut Courtois védeni tudott, így csak egygólos vendég előnynél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után aztán mindössze négy percet kellett várni az egyenlítésre, miután Sergio Ramos vette be a Celta Vigo kapuját, viszont les miatt érvénytelenítették a madridiak találatát. Ennek ellenére nem örülhetett sokáig a vendég együttes, hiszen az 52. percben Toni Kroos lőtt a bal alsó sarokba, így 1-1-re módosult az állás. Bő tízperc múlva aztán a játékvezető büntetőt ítélt a házigazda számára, amit Sergio Ramos tudott értékesíteni, így fordítottak a hazaiak. Végül hiába tűnt úgy, hogy a Királyi Gárda megszerezheti a három pontot a 85. percben érkezett Santi Mina, aki bevette Thibaut Courtois kapuját, így 2-2-es döntetlennel zárult az összecsapás.

La Liga, 24. forduló

Real Madrid–Celta Vigo 2-2 (Kroos 52., Ramos – büntetőből 65., illetve Smolov 7., Mina 85.)

korábban:

Sevilla-Espanyol 2-2 (Ocampos 15., Suso 80., ill. Embarba 35., Wu Lei 50.)
Leganes-Betis 0-0
Athletic Bilbao–Osasuna 0-1 (Oier 29.)

pénteken játszották:

Valencia–Atlético Madrid 2-2 (Gabriel 40., Kondogbia 59., illetve Llorente 15., Thomas 43.)