Serie A: négygólos győzelmével mozdult el a kiesőzónától a Fiorentina – videó

A firenzeiek nyerték a kiesés ellen küzdők csatáját, miután 5-1-re legyőzték a Sampdoriát az olasz élvonal 24. fordulójában.

Fotó: Fiorentina Twitter

A lila-fehérek már a nyolcadik percben előnybe kerültek Morten Thorsby öngólját követően, majd bő tíz perc múlva már kettővel mentek, miután Dusan Vlahovic értékesíteni tudta a jogosan megítélt tizenegyest. A 39. percben aztán tovább rontott helyzetén a Sampdoria: Nicola Murru megkapta második sárga lapját, miután a tizenhatoson belül szabálytalankodott. A büntetőt aztán Federico Chiesa értékesítette, így igaz a 45. percben kiállították a vendégektől Milan Badeljt 3-0-ás firenzei előnynél vonulhattak szünetre a felek. A fordulás után aztán Dusan Vlahovic az 57., majd Federico Chiesa a 78. percben szerezte meg második gólját, amire hiába válaszolt az utolsó percben Manolo Gabbiadini a Fiorentina simán, 5-1-re nyert.

Nem okozott gondot a Brescia a címvédésre hajtó Juventusnak. A kiesés ellen küzdő vendégek hamar nehéz helyzetbe kerültek, hiszen Florian Aye miután a 33. percben sárga lapot kapott a 37.-ben már mehetett zuhanyozni, míg a torinóiak ígéretes helyzetből végezhettek el szabadrúgást. A nagyszerű helyzetet aztán Paulo Dybala értékesített, így a félidőre 1-0-ás Juventus vezetésnél vonulhattak a felek. A fordulás után aztán egészen a 75. percig kellett várni a következő nagyobb lehetősége: Blaise Matuidi nagyszerűen tálalt Juan Cuadrado elé, aki Lorenzo Andrenacci mellett lőtt a vendég gárda kapujába. Végül újabb találat már nem született, így a torinóiak 2-0-ra diadalmaskodtak a Brescia ellen.

Mindössze 25 perc kellett ahhoz, hogy a Parma legyőzze a Sassuolot. A nemzetközi indulásért küzdő vendégek már a 25. percben előnybe kerültek Gervinho találatával, amivel aztán egészen a mérkőzés végéig kihúzták, így 1-0-ra tudtak diadalmaskodni.

Serie A, 24. forduló

Sampdoria–Fiorentina 1-5 (Gabbiadini 90., illetve Thorsby – öngól 8., Vlahovic – büntetőből a 18., 57., Chiesa – büntetőből a 40., 78.)
Juventus–Brescia 2-0 (Dybala 38., Cuadrado 75.)
Sassuolo–Parma 0-1 (Gervinho 25.)