Serie A: rangadót nyert és előzött a Lazio (videó)

A Lazio hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte az Internazionalét az olasz bajnokság 24. fordulójának rangadóján és így riválisát megelőzve feljött a tabella második helyére.

Igazi nagybetűs rangadóval zárult a vasárnap Olaszországban, hiszen a tabellán mindössze egyetlen pont lemaradással harmadik Lazio fogadta a jobb gólkülönbségének köszönhetően a fordulót megelőzően élen álló Internazionalét. Mivel a Juventus megnyerte a Brescia elleni meccsét, így mindkét csapat számára csak a győzelem volt elfogadható a Stadio Olimpicóban. A milánóiaknál Samir Handanovic sérülése nem jött teljesen rendbe, így a szlovén kapus csak a cserepadról figyelhette társai teljesítményét.

Bár az első percekben az Inter birtokolta többet a labdát, az igazi nagy lehetőség a hazaiak előtt adódott, amikor is Szergej Milinkovics-Szavics a felső lécet találta telibe. Ezután a milánóiak dolgoztak ki egy nagy helyzetet, de Thomas Strakosha túljárt Romelu Lukaku eszén. Úgy tűnt a kiváló iram ellenére sem lát gólt a publikum az első 45 percben, ám egy perccel a szünet előtt változott az eredmény: Strakosha még hárítani tudta Antonio Candreva próbálkozását, ám a kipattanót Ashley Young a hálóba továbbította.

Fordulás után aztán hamar jött az egyenlítés: Stefan de Vrij szabálytalansága után a Lazio büntetőt kapott, és Ciro Immobile nem hibázott. Az egyenlítés után a fővárosiak átvették a játék irányítását és Szergej Milinkovics-Szavics találatával a 66. percben már az előny is náluk volt. A vendégek rohamozni kezdtek az egyenlítésért, de Lautaro Martinez révén csak lesgólig jutottak. A hazaiak átadták a területet és kontrákra rendezkedtek be. Egy ilyen ellentámadás után Immobile növelhette is volna a góljai számát, ám Daniele Padelli bravúrral védte a góllövőlista vezetőjének próbálkozását.

A Lazio végül így is 2-1-re megnyerte a mérkőzést és feljött a tabellán a második helyre. A bajnokságot most a Juventus vezeti egyetlen ponttal a "sasok" előtt, de az Internazionale lemaradása is csak három pont a címvédő mögött.

Serie A, 24. forduló

Lazio–Internazionale 2–1 (Immobile 50. – 11-esből, Milinkovics-Szavics 69., ill. Young 44.)

korábban

Sampdoria–Fiorentina 1-5 (Gabbiadini 90., illetve Thorsby – öngól 8., Vlahovic – büntetőből a 18., 57., Chiesa – büntetőből a 40., 78.)
Juventus–Brescia 2-0 (Dybala 38., Cuadrado 75.)
Sassuolo–Parma 0-1 (Gervinho 25.)
Udinese–Verona 0-0
Cagliari–Napoli 0-1 (Mertens 65.)