Premier League: oda-vissza legyőzte a Chelseat a Manchester United – videó

A manchesteri vörösök az őszi hazai 4-0-ás győzelmet követően idegenben is megverték a londoniakat az angol élvonal 26. fordulójában.

Fotó: Yahoo News

Nagyszerűen kezdte az összecsapást a Chelsea, hiszen Reece James, majd Willian révén már az első 10 percben előnybe kerülhetett volna, de mindkét helyzet elkerülte a kaput. Két perccel később aztán nagy csapás érte a hazaiakat, hiszen N`Golo Kantét sérülés miatt kénytelen volt lecserélni Frank Lampard. A folytatásban aztán több helyzetet is kihagyott a házigazda, aminek meg is lett a következménye: a 45. percben szinte a semmiből Aaron Wan-Bissaka nagyszerű megmozdulása után Anthony Martial szerezte meg a vezetést a manchesterieknek.

A szünet után rögtön cserélt is Frank Lampard: a gólnál ludas Andreas Christensen helyére érkezett Kurt Zouma, aki megköszönte a bizalmat és az 56. percben kiegyenlített, de szabálytalanság miatt nem adták meg a találatát. Bő tíz perc múlva aztán ismét a Manchester United következett: egy szögletet követően Harry Maguire ugrott kellően magasra és fejelt a kapuba, így már 2-0-ra vezettek a Vörös Ördögök. Végül a 77. percben még Olivier Giroud is betalált David de Gea kapujába, azonban a játékvezető les miatt ezt a találatot is érvénytelenítette, így mivel újabb gól nem született 2-0-ra diadalmaskodott a Manchester United a Chelsea ellen. A manchesteriek ezzel a győzelemmel három pontra jöttek fel a negyedik londoniak mögé, azonban így is csak a hetedik helyen állnak.