Bajnokok Ligája: Londonban nyert a Leipzig, Gulácsi Péter remekelt (videó)

Balázs Dávid

Az angol-német párharc első felvonását Londonban a lipcsei együttes nyerte, így előnnyel utazhatnak haza a visszavágóra.

Fotó: index.hu

Jól indult a mérkőzés, a Leipzig már fél perc elteltével veszélyeztetett, majd egy perccen belül két óriási bravúrt mutatott be a Spurs kapujába visszatérő Hugo Lloris. Kis túlzással másfél percen belül három gólt is szerezhetett volna a német együttes.

A nyolcadik percben aztán Gulácsi Péter is megmutatta, hogy miért tartozik a világ legjobb kapusai közé. Bergwijn csavarására ért le parádésan a magyar kapus, így ő is bravúrral kezdte a mérkőzést.

A 17. percben Schick veszélyeztetett fejesből egy szögletet követően, ám kaput nem talált. Itt már viszont Lloris is verve volt.

A 36. percben Werner került ziccerbe, de Lloris ezúttal is hárítani tudott, igaz a német támadó nem helyezte jól a lövését.

Az első félidőben jobban játszott a lipcsei együttes, többször is veszélyeztetett, közelebb volt a gólhoz, ám a Tottenham francia kapusa mindig útját állta a labdának (0-0).

A második félidő elején is láthattunk egy Gulácsi bravúrt, egy középre tett labdába kotortak bele a hazaiak, amire reflexszerűen ért le a magyar kapus.

Az 56. percben aztán Davies buta szabálytalanságát követően a 16-oson belül büntetőt ítélt a török játékvezető, amit Timo Werner pár lépésről nekifutva higgadtan értékesített (0-1).

A 62. percben Schick került ajtó-ablak ziccerbe, de közeli lövésével a kapust találta el.

A 73. percben Gulácsi Péter harmadik extra védését mutatta be egy Spurs szabadrúgás után, a hosszúba tartó labdát a kapufára paskolta.

A 89. percben egy beadást követően Lucas Moura fejelhetett közelről, de magasan a kapu fölé bólintotta a labdát.

A Tottenhamnek végül nem jött össze az egyenlítő találat, így a német együttes egy gólos győzelmet aratott idegenben némi meglepetésre. Az első félidőben akár több góllal is vezethettek volna a vendégek, ám Gulácsi Péter remek teljesítménye is kellett ahhoz, hogy végül ne legyen döntetlen a vége. Hiába húzódott előrébb a Spurs az utolsó 20 percben, gólt már nem sikerült szereznie Mourinho együttesének.