Európa Liga: egygólos előnyt harcolt ki a Roma és az Arsenal (videó)

Balázs Dávid

A Roma kapott gól nélkül nyert otthon, míg az Arsenal egy késői gólnak köszönhetően diadalmaskodott Görögországban.

Fotó: calciomercato.com

Jól kezdett a Roma a belga Gent ellen, s már a 13. percben megszerezte a vezetést Dzeko kiugratása után Perez jóvoltából (1-0). Többet tett az első félidőben a győzelemért az olasz együttes, ám a második játékrészben átvette a kezdeményezést a Gent. Jóval többet támadt a belga együttes, és ellentétben az első félidővel, többször is eltalálták a kaput a vendégek. Az egyenlítés azonban nem jött össze nekik, így nem tudták megszerezni azt a bizonyos idegenbeli gólt. Az 1-0-s végeredmény éppen ezért kitűnő a Romának és bizakodva várhatja a visszavágót.

Nem várt könnyű feladat az Arsenalra, ugyanis az Olympiakosz otthonából soha sem könnyű elhozni a három pontot. Ezért sem volt meglepő a kiegyenlített játék és a kevés gólhelyzet a mérkőzésen. Egy hajszálnyival többet volt a labda a vendégeknél, akik a második félidőben már veszélyesebben játszottak, s a találkozó hajrájában a vezetést is meg tudta szerezni a londoni együttes. Lacazette érkezett egy középre tett labdára, közelről pedig nem hibázott a francia csatár (0-1). Az angolok nem csupán egy nagyon értékes idegenbeli gólt szereztek, de a mérkőzést is megnyerték, ezzel pedig nagy lépést tettek a legjobb 16 felé.

Az este és egyben a játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a Wolverhampton aratta odahaza a Ferencváros csoportját megnyerő Espanyollal szemben. Az angolok ráadásul kapott gól nélkül nyerték meg a mérkőzést, Jota mesterhármast szerzett, így szinte biztosra vezető a továbbjutásuk.

Ugyancsak magabiztos győzelmet aratott a Basel, az Apoelt fektette két vállra idegenben a svájci csapat.

A játéknap legfordulatosabb mérkőzését Skóciában játszották. A Braga már két góllal is vezetett a Rangers otthonában 59 perc elteltével, és úgy tűnt, nemcsak a mérkőzés, de a párharc is eldőlt, ám a hazaik nem adták fel és kiegyenlítettek, mi több, megfordították a meccset.

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

AS Roma-Gent 1-0 (Perez 13.)
Olympiakosz-Arsenal 0-1 (Lacazette 81.)
Apoel-Basel 0-3 (Petretta 16., Stocker 53., Arthur 66.)
AZ Alkmaar-LASK 1-1 (Koopmeiners 86.- 11-esből, ill. Raguz 26.)
Glasgow Rangers-Braga 3-2 (Hagi 67., 82., Aribo 75., ill. Fransergio 11., Ruiz 59.)
Leverkusen-FC Porto 2-1 (Alario 29., Havertz 57.- 11-esből, ill. Lius Diaz 73.)
Wolfsburg-Malmö 2-1 (Brekalo 49., Thelin 62.- öngól, ill. Thelin 47.- 11-esből)
Wolverhampton Wanderers-Espanyol 4-0 (Jota 15., 67., 81., Neves 52.)

korábban

Ludogorec-Iner 0-2 (Eriksen 71., Lukaku 90+5.- 11-esből)
Club Brugge-Manchester United 1-1 (Dennis 15., ill. Martial 36.)
CFR Cluj-Sevilla 1-1 (Deac 59.- 11-esből ill. En Nesyri 82.)
FC Köbenhavn-Celtic 1-1 (N`Doye 52., ill. Edouard 14.)
Frankfurt-Salzburg 4-1 (Kamada 12., 43., 53., Kostic 56., ill. Hwang Hee-Chan 85.)
Getafe-Ajax 2-0 (Deyverson 38., Kenedy 90+3.)
Sahtar Donyeck-Benfica 2-1 (Alan Patrick 56., Kovalenko 72., ill. Pizzi 67.- 11-esből)
Sporting CP-Basaksehir 3-1 (Coates 3., Sporar 44., Vietto 51., ill. Visca 77.- 11-esből)